Lietuvos rinktinė iškovojo sunkią pergalę prieš ukrainiečius

2015 09 05 23:20

Pirmąją pergalę Europos čempionato D grupėje iškovojo Lietuvos rinktinė (0-1), kuri po itin atkaklios ir dramatiškos kovos 69:68 (19:12, 14:14, 17:19, 19:23) nugalėjo Ukrainos rinktinę (0-1).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 52 sekundes Jonas Mačiulis sumetė abu baudos metimus ir persvėrė rezultatą lietuvių naudai (69:68). Kaip vėliau paaiškėjo, būtent puolėjo taiklios baudos tapo pergalingais mačo taškais.

Per likusį laiką abi komandos turėjo ne vieną gerą progą pelnyti taškus, tačiau visi metimai buvo netaiklūs.

Iki mačo pabaigos likus 4 sekundėms lietuviai per suklydo ir kamuolys atiteko ukrainiečiams. Visgi lietuviai atsargoje dar turėjo vieną pražangą, todėl ją išnaudos varžovams liko vos 1,4 sekundės.

Lemiamoje atakoje kamuolį gavęs Kornijenka atsisukęs į krepšį bandė atlikti metimą, tačiau jo mestą kamuolį lietė Robertas Javtokas ir lietuviai šventė pergalę.

Lietuva: Paulius Jankūnas 22 (3/4 trit., 9/10 baudos, 5 atk. kam.) Jonas Valančiūnas 19 (7/16 dvit., 5/5 baudos, 11 atk. kam.), Jonas Mačiulis 11, Renaldas Seibutis 8, Mantas Kalnietis 3 (5 atk. kam., 7 rez. perd.).

Ukraina: Kyrylas Fesenka 19 (11 atk. kam.)., Oleksandras Mišula 13 (3/5 trit.), Jerome'as Randle'as 12 (6 rez. perd.).