LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Lietuvos rinktinė pergalingą žygį pratęsė dar kartą įveikdama ispanus

2016 07 21 23:43
Lietuvos žinių archyvo nuotrauka

Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse iškovojo dar vieną pergalę prieš Ispanijos nacionalinę komandą. Šįkart mūsiškiai ir be Manto Kalniečio pagalbos Malagoje šeimininkus pranoko 78:76 (15:23, 16:24, 23:20, 16:17).

Komandos tarpusavyje susitiko antrąjį kartą per keturias dienas. Pirmadienį Jono Kazlausko auklėtiniai Kaune per pratęsimą varžovus įveikė 87:83.

Rungtynių pradžioje Ispanijos rinktinė lietuvius pasiuntė į nokdauną – draskė mūsiškių gynybą ir susikrovė 16 taškų pranašumą (20:4). Po šalto dušo atsigavę Kazlausko auklėtiniai ėmė tirpdyti deficitą, o po pirmojo kėlinio jį sumažino perpus (15:23).

Antrajame ketvirtyje sužaidus penkias minutes Pau Gasolis dvitaškiu ispanų persvarą padidino iki dviženklės (34:24). Tuomet į šturmą pakilęs Renaldas Seibutis pelnė 6 taškus, Adas Juškevičius pridėjo dvitaškį ir rinktinė priartėjo per metimą (32:34). Vėliau kelinį septyniais taškais be atsako baigę lietuviai išlygino rezultatą (39:39).

Trečiajame kėlinyje lietuviai neketino sustoti – pelnė 7 taškus be atsako, o įskaitant ir antrąjį kėlinį, laimėjo atkarpą 14:0 (46:39). Ispanai priartėjo iki 51:53, tačiau Marius Grigonis kėlinį baigė 9 taškais iš eilės ir išlaikė Lietuvos rinktinės pranašumą.

Beveik viso lemiamo ketvirčio metu lietuviai buvo priekyje, tačiau likus 2 minutėms ir 38 sekundėms ispanai po spurto 7:0 išlygino rezultatą (69:69).

Tuomet lietuviai pelnė penkis taškus be atsako ir prasidėjus paskutinei minutei pirmavo 74:69. Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas prametė po vieną baudą, Sergio Llullas pataikė tritaškį, tačiau net ir tai ispanams nesuteikė šanso – Lietuvos rinktinė triumfavo 78:76.

Ispanijos rinktinė: Sergio Llullas 12, Nikola Mirotičius (8 atk. kam.), Pau Gasolis 10, Willy Hernangomezas ir Rudy Fernandezas po 8.

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) po 15, Renaldas Seibutis 13, Marius Grigonis 9, Paulius Jankūnas 7, Domantas Sabonis 6, Vaidas Kariniauskas 5.