Lietuvos rinktinės puolimas nubloškė ir Graikijos krepšininkus

2014 08 16 21:17
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Antroje mačo dalyje be didesnių problemų varžovų gynybą draskę Lietuvos rinktinės krepšininkai įtikinama pergale pradėjo keturių pasaulio čempionate dalyvausiančių komandų kontrolinį turnyrą.

Jono Kazlausko auklėtiniai Kauno „Žalgirio“ arenoje be Kšištofo Lavrinovičiaus ir Simo Jasaičio 86:67 (19:16, 20:19, 25:10, 22:22) sutriuškino Graikijos nacionalinę ekipą.

Per pirmąją mačo dalį net 21 baudos metimą atlikusiems varžybų šeimininkams pavyko antrajame kėlinyje susikrauti dviženklę persvarą, tačiau jos išlaikyti ne – svečiai ketvirčio pabaigoje surinko septynis taškus paeiliui ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (32:39).

Viskas apsivertė aukštyn kojom po ilgosios pertraukos. Trečiojo kėlinio pradžioje virtai rungtynių kontrolę į savo rankas paėmę lietuviai surengė galingą spurtą 15:3 bei po taiklaus Manto Kalniečio tolimo metimo įgijo triuškinamą – 18 taškų pranašumą (56:38).

Likusi mačo dalis teliko kaip formalumas, kadangi mačo iniciatyvos iš savo rankų neišleidę Kazlausko auklėtiniai dominavo aikštelėje bei toliu varė į neviltį Graikijos rinktinės krepšininkus.

Pergalingai kontroliniame turnyre startavę lietuviai šeštadienį susikaus su kita planetos pirmenybių dalyve – Naująja Zelandija, kuri pirmąją dieną 74:80 turėjo pripažinti Slovėnijos žaidėjų persvarą. Mačo pradžia – 19 val.

Lietuvos rinktinė: Donatas Motiejūnas 18 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 14, Darjušas Lavrinovičius 14, Mindaugas Kuzminskas 9, Mantas Kalnietis 8, Martynas Pocius 6, Šarūnas Vasiliauskas 6, Renaldas Seibutis 4, Paulius Jankūnas 3, Artūras Gudaitis 2, Jonas Mačiulis 2.

Graikijos rinktinė: Georgios Printezis 14, Ianis Vougioukas 11, Kostas Kaimakoglou 10, Kostas Sloukas 7.

Jonas Kazlauskas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Rungtynių pradžioje skubėjome, jautėsi nervingumas ir pirmoje pusėje lyg ir pirmavome, bet negaliu pasakyti, kad man patiko tai, ką mačiau. Viską išsprendė trečias kėlinukas, kai pakalbėjome ir išsiaiškinome problemas, pradėjome žaisti taip, kaip susitarę. Yra keletas blogų dalykų – leidome per daug taškų įmesti greitame puolime, per lengvai įsileidome varžovus į trijų sekundžių zoną, kiti dalykai daugiau mažiau pavyko.

Galvoju, kaip gerinti žaidimą ir kaip dirbti. Nenoriu, kad pagalvotumėte, kad mes esame užliūliuoti. Turime pakankamai daug problemėlių, jos neišryškėjo, gal išryškės, bet mes ties jomis dirbame.

Donatas antras rungtynes iš eilės sužaidžia labai stipriai, Jonas irgi, bet jis dar nėra taip gerai įsiliejęs į europietišką krepšinį ir nepasirenka teisingos gynybos. Bet tai, kaip jie stengiasi, yra labai gerai.“

Fotis Katsikaris (Graikijos rinktinės vyr. treneris): „Trečio kėlinio pradžia mums buvo tragiška, neapsigynėme nuo greitų atakų, jie pelnė 8 taškus iš eilės. Lietuva yra puiki komanda, jie žaidžia laisviau nei mes. Jiems tai aštuntos rungtynės, mums ketvirtos, todėl dar nesame tokios geros formos. Tikimės, kad rytoj bus geriau.

Lietuva nusipelnė pergalės. Po praėjusių metų Valančiūnas ir Motiejūnas yra žymiai labiau subrendę. Jie turėjo talento, o dabar yra ir patyrę. Lietuvos rinktinė labai atletiška ir aš manau, kad lietuviai pasaulio čempionate keliaus labai toli.“