"Lietuvos rytas" - Europos taurės pusfinalyje

2009 04 03 0:00
Scanpix nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai Turine užtruks ilgiau. Vakar vilniečiai šiame Italijos mieste įveikė Europos taurės turnyro ketvirtfinalio barjerą ir šeštadienį kovos pusfinalyje.

Ketvirtfinalyje Lietuvos vicečempionai 85:79 (18:27, 31:16, 16:19, 20:17) nugalėjo Trevizo "Benetton" (Italija) klubą ir pusfinalyje susikaus su Vršaco "Hemofarm" (Serbija).

Dramatiškas scenarijus.

Vilniaus komandą į pergalę vedė Chuckas Eidsonas (23 taškai), Donatas Zavackas (16), Marijonas Petravičius bei Milko Bjelica (po 12).

Pirmąsias 6 minutes ekipos žengė koja kojon - 6 minutę vilniečiai pirmavo 11:10, tačiau per 2 minutes Trevizo krepšininkai pelnė 10 taškų be atsako ir atitrūko 20:11. Baigiantis ketvirčiui "Benetton" įgijo dviženklę persvarą (27:16), o kėlinį laimėjo 27:18.

Antrą kėlinį sėkmingai pradėję Lietuvos vicečempionai kaip iš natų - 12 iš eilės taškų jau priekyje "Lietuvos rytas" - 30:27. Tik praėjus keturioms minutėms šeimininkai pelnė pirmuosius taškus, tačiau Vilniaus komanda ir toliau grojo savo partiją - po M.Lukauskio tritaškio bei A.Jomanto 2 taškų su pražanga svečiai pirmavo jau 9 taškais (41:32). Iki didžiosios pertraukos Trevizo ekipa, vedina šio sezono Europos taurės turnyro geriausiu treneriu pripažinto Oktay Mahmuti, sugebėjo deficitą panaikinti iki 6 taškų (43:49).

"Pradėjome agresyviau žaisti", - taip "Eurosport" televizijai per ilgąją pertrauką vilniečių lyderis Chuckas Eidsonas apibūdino situaciją, kaip jiems pavyko pavyti varžovus. Per pirmąsias 20 minučių amerikietis buvo pelnęs 14 taškų. Sėkmingiau už jį žaidė varžovų lyderis Gary Nealas - 15. Prieš rungtynes naudingiausio Europos taurės turnyro žaidėjo prizą iš Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu atsiėmęs Ch.Eidsonas teigė, kad norint laimėti, per kitus du kėlinius reikia ir toliau taip pat žaisti.

Trečiojo ketvirčio aštuntą minutę, sėkmingai sužaidus M.Bjelicai, "Lietuvos rytas" padidino skirtumą iki dviženklio 62:52, tačiau per dvi minutes "Benetton" viską pavertė niekais, priartėdama iki 3 taškų (62:65). Įpusėjus paskutiniam kėliniui Italijos komanda pavijo vilniečius, tačiau du taiklūs M.Lukauskio ir Ch.Edisono tritaškiai likus žaisti pusantros minutės buvo lemtingi.

"Dinamo" važiuoja namo

Pirmojo Europos taurės turnyro ketvirtfinalio baigtį galima vadinti sensacinga. Vršaco "Hemofarm Stada" neišsigando Maskvos "Dinamo" superklubo ir, įveikęs Rusijos klubą 93:85 (20:18, 25:23, 25:19, 23:25), pasiuntė jį namo. Ketvirto kėlinio pradžioje turėtą dviženklį taškų deficitą dinamiečiai baigiantis rungtynėms sumažino iki dviejų (79:81), tačiau serbai atsakė 6 taškais iš eilės pateko į pusfinalį.

Praėjusiais metais "Dinamo" finalo aštuonete buvo trečia, o 2006-aisiais iškovojo šią taurę.

Robertas Javtokas pralaimėjusiems per 36 minutes pelnė 12 taškų (2-6/8), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus ir kartą suklydo. Darjušas Lavrinovičius per 20 min. surinko 6 taškus (2-1/3, 3-0/3, 1-4/4), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius ir kartą suklydo. Rezultatyviausiai "Dinamo" ekipoje žaidė Travisas Hansenas ir Brianas Chase'as (3-5/8), įmetę po 19 taškų. Vršaco ekipą į pergalę vedė Bojanas Krstovičius (16 tšk.) ir Nebojša Jokšimovičius (15).