"Lietuvos rytas" neatlaikė varžovų spurto

2012 12 04 5:25
R.Kurtinaitis vakar neleido "Lietuvos rytui" įsisiautėti Maskvoje. /bckhimki.ru nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai metė iššūkį Rimo Kurtinaičio treniruojamai žvaigždžių kupinai Maskvos srities "Chimki" komandai, tačiau galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

VTB Vieningosios lygos rungtynėse Maskvoje vakar R.Kurtinaičio komanda įveikė Dariaus Maskoliūno auklėtinius iš Vilniaus rezultatu 80:69 (21:14, 15:19, 24:16, 20:20).

Šių rungtynių scenarijus buvo kaip du vandens lašai panašus į tą, kurį "Lietuvos ryto" gerbėjai šį sezoną įpratę matyti Eurolygoje: Lietuvos vicečempionai daugiau nei pusę rungtynių sugeba atkakliai priešintis galingiems varžovams, bet galiausiai aikštelę palieka nuleistomis galvomis.

"Chimki" pamėgino nokautuoti vilniečius rungtynių pradžioje. Jau 7 minutę šeimininkai pabėgo 18:3. Bet "Lietuvos rytas" išsikapstė iš šios duobės ir dar besibaigiant antram kėliniui nuo varžovų priartėjo per vieną metimą - 31:32.

Trečio ketvirčio pradžioje Leonas Radoševičius persvėrė rezultatą (37:36), bet "Chimki" tuoj pat susigrąžino persvarą ir jos nebeišleido. Lemiama atkarpa buvo trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje, kai "Chimki" po spurto 13:2 nutolo 62:49.

Vilniečiams nesisekė sulaikyti "Chimki" legionieriaus iš Kroatijos Zorano Planiničiaus, kuris per 26 minutes surinko 20 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir išprovokavo 6 varžovų pražangas. Po 13 taškų prie pergalės prisidėjo Krešimiras Lončaras ir Sergejus Monia, 11 - Vitalijus Fridzonas.

"Lietuvos rytui" L.Radoševičius pelnė 15 taškų (6 atk. kam.), Janis Blūmas 12 (3-3/6), Dejanas Ivanovas ir Simas Buterlevičius - po 8, Nemanja Nedovičius 7, Dovydas Redikas ir Predragas Samardžiskis - po 6, Mindaugas Katelynas 4, Deividas Dulkys 2, Steponas Babrauskas - 1.

VTB Vieningosios lygos A grupėje po 7 rungtynių 3 pergales iškovojęs "Lietuvos rytas" užima 7-ąją vietą. 6 kartus iš 7 nugalėjusi "Chimki" ekipa pirmauja grupėje.

Sekmadienį B grupės rungtynėse Klaipėdos "Neptūnas" (1 pergalė ir 6 pralaimėjimai, 9 vieta) namie neatsilaikė prieš Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (5 ir 2, 4 vieta) - 83:95 (20:26, 24:27, 13:20, 26:22).

"Neptūnui" Deividas Gailius pelnė 19, Martynas Mažeika 14, Marius Runkauskas ir Vytautas Šarakauskas - po 10 taškų. "Lokomotiv-Kuban" legionierius Simas Jasaitis per 23 minutes įmetė 10 taškų ir atkovojo 3 kamuolius. Mantas Kalnietis nežaidė.