„Lietuvos rytas“ neatsilaikė prieš „Chimki“

2013 03 04 21:05
Dariaus Maskoliūno vadovaujama ekipa A grupėje žengia šešta. / Romo Jurgaičio nuotraukos

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda panaikino 17 taškų atsilikimą, tačiau pergalės savo žiūrovams nepadovanojo. „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmadienį 79:88 neatsilaikė prieš vieną grupės lyderių Maskvos srities „Chimki“ ir savaitgalį kovos dėl patekimo į atkrintamąsias VTB Vieningosios lygos varžybas.

Vieną iš retų kartų šį sezoną „Siemens“ areną beveik užpildę aistruoliai pamatė kovingus „Lietuvos ryto“ krepšininkus. Vilniečiai dar iki didžiosios pertraukos panaikino turėtą dviženklį atsilikimą, tačiau „sausa“ penkių minučių atkarpa ketvirtajame kėlinyje neleido kovoti dėl pergalės.

„Eilinį kartą įsitikinome, kad prieš tokias komandas 35 minučių sužaisti neužtenka, – po dvikovos tikino vilniečių treneris Darius Maskoliūnas. – Per ketvirtį klystant po 7 kartus neturime jokių variantų prieš tokią komandą.“

Maskoliūno vadovaujama ekipa žengia šešta A grupėje ir viena pergale lenkia už atkrintamųjų varžybų borto šiuo metu esančią Dariaus Songailos atstovaujamą „Donetsk“ komandą, kurią namie įveikė per pratęsimą.

Abi komandos susitiks sekmadienį Ukrainoje. Iki reguliariojo sezono pabaigos ekipoms liko sužaisti po dvejas rungtynes, o į atkrintamąsias varžybas pateks šešios pajėgiausios pogrupio komandos.

„Ar tai lemiamos rungtynės, negaliu pasakyti, bet žinome, kas mūsų laukia, – patikino Maskoliūnas. – Važiuosime, žaisime, kovosime taip, kaip šiandien, taisysime klaidas ir bandysime laimėti išvykoje.“

Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ vis dar kaunasi dėl pirmų dviejų vietų grupėje, kurios garantuoja tiesioginį bilietą į ketvirtfinalį. Laimėjusi Vilniuje „Chimki“ pavijo pogrupio lyderę Kazanės „Uniks“.

„Chimki“ pergalę iškovojo sėkmingai sužaidusi atkarpą ketvirtajame kėlinyje. Po penkių iš eilės Stepono Babrausko taškų „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 70:69 (33 min.), tačiau tuomet šeimininkų puolimas ėmė strigti.

Sergejus Monia pataikė iš toli, Krešimiras Lončaras pridėjo dvitaškį su varžovo pražanga, o netrukus iš toli smeigė ir Jegoras Vialcevas. 11 taškų be atsako pelnę Kurtinaičio auklėtiniai atitolo 80:70 (38 min.) ir įtvirtino pergalę.

„Galiu pagirti, kad vyrai stengėsi, kovojo, tik ne viskas pavyko, – komplimentų savo auklėtiniams išsakė „Lietuvos ryto“ treneris. – Didžioji dauguma žaidėjų atidavė visas jėgas. Buvo momentas, kai, atrodė, nusvėrėme žaidimo eigą į savo pusę, bet tuo metu pasirodo komandos klasė.

Mums reikėjo retsykiais sužaisti rečiau, bet padarėme 2-3 klaidas iš eilės, ėmėme apleliuoti į teisėjus, ieškojome baudų, o varžovai tuo gerai pasinaudojo.“

„Atrodė, kad viską išspręsime paprasčiau, bet džiaugiuosi, kad „Lietuvos rytas“ žaidė tokį pat intensyvų krepšinį ir sugebėjo išlyginti rezultatą, – teigė Kurtinaitis. – Mums buvo reikalingos tokio stiliaus rungtynės, nes penktadienį mūsų laukia žūtbūtinės rungtynės Eurolygoje su Sienos „Montepaschi“.

Rungtynes stebėjo rekordinis žiūrovų skaičius Vilniuje šį sezoną – 10250. Tai dviem tūkstančiais aistruolių daugiau nei per Lietuvos grandų dvikovą praėjusių metų lapkritį.

„Buvome labai maloniai nustebinti, – sirgalių susidomėjimu rungtynėmis džiaugėsi Maskoliūnas. – Ne paslaptis, kad nedemonstruojame tokio žaidimo, kokio komandos mylėtojai tikisi. Palaikymas buvo puikus, gaila, kad nuvylėme juos ir neiškovojome pergalės.

Nemanau, kad žiūrovai liko patenkinti, nes pralaimėjome.“

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 14, Mindaugas Katelynas 13, Nemanja Nedovičius 12, Janis Blūmas 11, Steponas Babrauskas 9, Dejanas Ivanovas 8.

„Chimki“: Paulas Davisas 20, Krešimiras Lončaras 15 (5/5 dvitaškių), Vitalijus Fridzonas 11, Kelvinas Riversas 10.

„Chimki“ galingai pradėjo rungtynes ir greitai įgijo dviženklę persvarą. Po Vitalijaus Fridzono tritaškio prasidėjus antram kėliniui svečiai turėjo 17 taškų pranašumą – 33:16.

Tačiau iniciatyvą Rusijos klubo krepšininkai prarado, kai už mostą teisėjui technine pražanga nubaustas buvo Jamesas Augustine‘as.

Per vieną ataką vilniečiai pelnė šešis taškus, aikštėje pasirodęs Seibutis surinko aštuonis taškus be atsako ir „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 28:35 (17 min.).

Intrigą vilniečiai sugrąžino itin sėkmingai baigę antrą kėlinį. Iš pradžių Nemanja Nedovičius pataikė dvitaškį, o netrukus kamuolį perėmęs Eimantas Bendžius tritaškiu paskutinėmis ketvirčio sekundėmis smeigė tritaškį 39:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ pirmą kartą atsidūrė priekyje 48:45 (23 min.), tačiau pranašumo neišlaikė.