„Lietuvos ryto“ jauniai sutriuškino „Žalgirį“

2013 01 27 12:24
wikipedia.org nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda keliaus į Eurolygos jaunių (iki 18 metų) finalinį turnyrą Londone. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Šiauliuose vykusio atrankos turnyro finale 100:81(29:13, 22:21, 18:19, 31:28) parklupdė be pralaimėjimų žengusius Kauno „Žalgirio“ krepšininkus ir tapo atrankos turnyro nugalėtojais.

Naudingiausiu viso turnyro žaidėju buvo pripažintas „Lietuvos ryto“ dublerių lyderis Edvinas Šeškus. „Nesitikėjau, kad taip lengvai atitrūksime. Jautėmės pavargę, pačiam trūko jėgų. Tačiau įvykdėme viską, ką liepė treneris, o rezultatas tai atspindi“, – tvirtino Šeškus.

Sostinės komanda nuo varžovų atitrūko vos prasidėjus rungtynėms, kuomet susikrovė solidų 17 taškų pranašumą (20:3). Besibaigiant pirmajai mačo pusei „Lietuvos ryto“ persvara tapo rekordinė (51:29). „Žalgiris“ pirmuosius taškus trečiame kėlinyje pelnė tik prabėgus keturioms minutėms, bet tuomet po du tritaškius pataikę Paulius Danisevičius ir Haroldas Saprykinas sugrąžino intrigą (48:59, 27-ąją min.).

Ketvirtame ketvirtyje sužaidus tris minutes „Lietuvos rytas“ dar kartą susikrovė triuškinamą pranašumą (78:58), tačiau kauniečiai spurtavo 12:0 ir skirtumas vėl tapo vienženklis (70:78). Visgi per keturias minutes „Lietuvos rytas“ pelnė daugiau nei 20 taškų ir kėlė į viršų čempionų taurę.

„Varžovai pelnytai nugalėjo, o mes – perdegėme. Vaikinai per daug norėjo laimėti – jų akys degė, bet galva nedirbo. Vilniečiai buvo labiau patyrę, o mums tos patirties ir pritrūko“, – po susitikimo tvirtino „Žalgirio“ dublerių komandos strategas Tomas Masiulis.

„Lietuvos rytas“: Edvinas Šeškus 26 (10 atk. kam., 40 naud. bal.), Gediminas Žalalis 25 (8 atk. kam., 11 išpr. praž.), Lukas Motiejūnas 16, Augustas Šuliauskas 9.

„Žalgiris“: Ernestas Serkevičius 16 (7 kld.), Lukas Aukštikalnis 13, Haroldas Saprykinas 13, Lukas Grabauskas 12.

Trečiąją vietą šiame turnyre užėmė Maskvos CSKA ekipa, kuri kovoje dėl trečios vietos 81:77 palaužė Rygos VEF žaidėjus.

Finalinis aštuonių komandų Eurolygos jaunių turnyras gegužės 9-12 dienomis bus surengtas Londone.

Mačo eiga:

I kėl. Rungtynes galingiau pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie jau prabėgus keturioms minutėms susikrovė dviženklį pranašumą (14:1). Pirmąjį dvitaškį „Žalgirio“ komandai įpusėjus pirmajam kėliniui pataikė Karolis Šarukas. Vilniečiai bando išnaudoti savo ūgio pranašumą ir taškus pelno taisydami savo draugų metimus. Net kelis kartus sostinės ekipa pelnė taškus dėjimais greitose atakose, kuomet kauniečių metimai net neliesdavo lanko.

II kėl. Vienu metu „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki 12 taškų, tačiau varžovai pradėjo spausti po visą aikštelę ir „Lietuvos rytas“ vėl susikrovė 18 taškų persvarą (38:20). Antrame kėlinyje po Luko Gano tritaškio su pražanga ir Edvino Šeškaus tolimo metimo vilniečių pranašumas tapo rekordinis (49:27).

III kėl. Pirmuosius taškus trečiame kėlinyje „Žalgiris“ pelnė tik prabėgus pustrečios minutės, kuomet tritaškį įsūdė Paulius Danisevičius. Nepaisant to, kauniečiai smeigė keturis tolimus šūvius ir ženkliai sumažino deficitą (48:59) bei privertė Dainių Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės grįžę vilniečiai spurtavo 10:2 ir vėl nutolo (69:50).

IV kėl. Lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo pataikydamas tritaškį su pražanga. Tuo tarpu „Žalgirio“ žaidimas tapo agresyvesnis, o žalgiriečiai pradėjo dažniau veržtis po krepšiu. To dėka „Žalgiris“ spurtavo 12:0 ir skirtumas tarp komandų vėl tapo vienženklis (70:78). Visgi užtikrinčiau mačo pabaigoje žaidę vilniečiai iškovojo pergalę.