„Lietuvos ryto“ puolimas nepaliko vilčių uteniškiams

2013 02 27 8:35
Romo Jurgaičio nuotrauka

Mindaugas Katelynas grįžo po traumos, Tautvydas Lydeka debiutavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6-2) komandoje, kuri surinko triženklį taškų skaičių bei iškovojo lengvą pergalę Utenoje. Dariaus Maskoliūno treniruojama sostinės ekipa Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse išvykoje 102:68 (19:15, 25:12, 19:24, 39:17) sutriuškino „Juventus“ (8-7) krepšininkus ir nutraukė jų pergalių seriją.

Utenos komanda rungtynes pradėjo pelnydama 7 taškus be atsako, o pirmą kartą „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą tik besibaigiant pirmajam kėliniui. „Juventus“ svečiams į nugarą alsavo iki pat ketvirto ketvirčio, kuomet ekipas teskyrė vienženklis taškų skaičius (51:59, 29-ąją min.).

Prasidėjus paskutiniam kėliniui uteniškiai net tris minutes negalėjo pelnyti nė taško, o tuo pasinaudojęs sostinės klubas šovė į priekį 16:2 ir visam laikui nutolo.

Katelynas nerungtyniavo nuo pat sausio 12 d., kuomet mače su Samaros „Krasnie Krilya“ klubu įplyšo kelio kremzlė. Po pertraukos į aikštelę sugrįžęs puolėjas per 21 minutę pelnė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Pirmą kartą „Lietuvos ryto“ marškinėlius vilkėjęs Lydeka debiutinėse rungtynėse buvo vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų. Aukštaūgis per 16 minučių pelnė 15 taškų (5/5 dvit., 5/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, tačiau 4 kartus prasižengė.

„Juventus“ Achilo kulnas buvo tolimi metimai. Šeimininkai pataikė vos du tritaškius iš 19 bandymų (11 proc.), kuomet varžovai atakavo 57 proc. tikslumu (12/21).

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Dovydas Redikas, kuris pagerino karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą (9) bei sužaidė geriausią mačą, vilkint „Lietuvos ryto“ marškinėlius. 20 naudingumo balų jis taip pat buvo surinkęs susitikime su Rygos VEF.

„Juventus“ ekipai šiame susitikime negalėjo padėti nugaros skausmus jaučiantis Gintautas Matulis. „Lietuvos rytas“ į Uteną atvyko be sudėtingą traumą besigydančios Vilmanto Dilio bei į Rygos „Barons“ ekipą išsiųsto Deivido Dulkio. Taip pat nerungtyniavo ir Dejanas Ivanovas bei Nemanja Nedovičius.

Iki šio mačo „Juventus“ vietiniame fronte buvo laimėjusi tris kartus iš eilės, nugalėdama LKL autsaiderius – Kauno „LSU-Baltus" (87:66), Vilniaus „Sakalus" (82:62) ir „Palangą/Triobet" (91:76).

„Juventus“: Darius Gvezdauskas 18, Arvydas Čepulis 17, Paulius Morkeliūnas 13, Karolis Petrukonis 8.

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 16 (4/9 trit.), Tautvydas Lydeka 15 (5/5 dvit.), Steponas Babrauskas 12, Renaldas Seibutis 11, Mindaugas Katelynas 10, Eimantas Bendžius 8, Patrickas O'Bryantas 8, Dovydas Redikas 8 (9 rez. perd.).

Kitas rungtynes „Lietuvos rytas“ kovo 19 d. svečiuose žais su „LSU-Baltų“ žaidėjais. Tuo tarpu „Juventus“ namuose išbandys jėgas su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubu.