"Lietuvos ryto" stebuklai

2010 12 17 0:00
M.Bjelica (kairėje) vakar buvo vienas didžiausių pergalės kalvių.
Petro Malūko nuotrauka

Tikėjimas iki paskutinės sekundės, kad Eurolygoje dar ne viskas prarasta, duoda vaisių. Fantastiškai ir pasiaukojamai žaidę Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai vakar namie parklupdė Eurolygos čempionę "Barceloną" ir iškovojo trečią pergalę.

Audringai palaikomi savo žiūrovų Lietuvos čempionai po dramatiškos kovos 88:87 (19:13, 21:21, 20:21, 28:32) įveikė Ispanijos vicečempionus. Ši pergalė reiškia, jog mūsų komandos likimas - ar ji iškovos bilietą į TOP 16 etapą - spręsis per paskutinį Eurolygos turą gruodžio 23-iąją: vilniečiai svečiuose privalės nugalėti Zagrebo "Ciboną" ir tikėsis, jog pagrindiniai konkurentai "Cholet Basket" (Prancūzija) krepšininkai pralaimės Stambulo klubui "Fenerbahce Ulker".

Nedaug trūko, jog antrą dieną iš eilės krašto žiūrovai sulauktų pratęsimo. Likus žaisti 2,2 sekundės ir "Lietuvos rytui" pirmaujant 88:85, šeimininkai neleistinai sustabdė Ricky Rubio. Ispanas, būdamas prie savo krepšio, dar spėjo imituoti metimą į vilniečių krepšį, tad teisėjai skyrė tris baudos metimus. Pirmieji du taiklūs. O trečiasis, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį. Ir kamuolį atkovojo mūsų komanda. R.Rubio tuščiomis akimis bandė suvokti, ką jis ką tik padarė. Tuo metu iš vietų pašokę žiūrovai, kaip ir vilniečių krepšininkai, sveikino vienas kitą su pergale, suteikusia vilties tęsti Eurolygos kovas ir po reguliariojo sezono.

Didžiausius nuopelnus galima skirti Milko Bjelicai, kuris pelnė 19 taškų. Būtent jo, per antrą ketvirtį surinkusio 10 taškų, dėka šeimininkai buvo pasiekę dviženklę persvarą (19 min. 40:29). 15 taškų prie pergalės pridėjo Kenonas Bajramovičius, po 11 - Šarūnas Jasikevičius ir Khalidas El-Aminas. Barselonos komandoje nesulaikomas buvo Franas Vasquezas. Jo sąskaitoje 27 taškai.