Lietuvos snaiperiai šaudė į dangų

2009 03 26 0:00
Iš trijų lietuvių geriausiai rungtyniavęs R.Kaukėnas (kairėje) Sienos komandoje buvo trečias pagal rezultatyvumą.

Dieną pailsėjusios aštuonios Eurolygos komandos šiandien žais antrąsias ketvirtfinalių rungtynes.

Antradienį per pirmąsias ketvirtfinalių rungtynes vienintelė "Barcelona" nepasinaudojo aikštės pranašumu, ji savo arenoje pralaimėjo kitai Ispanijos ekipai - "TAU Ceramica". O Lietuvos krepšininkai tądien iš toli "šaudė" į dangų - taiklus buvo tik 1 tritaškius iš 12!

Naudingiausieji nepadėjo.

Iš trijų lietuvių ketvirtadienį rezultatyviausias buvo Italijos čempionų ekipoje Sienos "Montepaschi" žaidžiantis Rimantas Kaukėnas. Jis per rungtynes su Graikijos čempionu Atėnų "Panathinaikos", kuriame rungtyniauja Šarūnas Jasikevičius, pelnė 13 taškų. Tačiau nei toks lietuvio indėlis, nei pirmąsias dvi vietas turo naudingiausių žaidėjų sąraše užėmę Romainas Sato (40 naudingumo balų) ir Terrellas McIntyre'as (36 balai) nepadėjo Graikijoje iškovoti pergalės.

"Panathinaikos", palaikomas net 18 000 žiūrovų, 90:85 įveikė Italijos komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0. Š.Jasikevičius per 27 minutes pelnė 4 taškus (2-1/3, 3-0/4, 1-2/2), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 2 kamuolius ir kartą suklydo. R.Kaukėnas žaidė 36 minutes, pataikė 6 dvitaškius iš 14, prametė abu tritaškius, pataikė vieną baudą iš 2, atkovojo 4 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir 3 kartus suklydo.

"Rungtyniavome garbingai ir tikėjome, kad galime laimėti", - teigė Sienos komandos vyriausiasis treneris Simone Pianigiani. Atėnų komanda vertėsi be Dimitrio Diamantidžio, o "Montepaschi" ekipoje nežaidė traumą patyręs Kšyštofas Lavrinovičius. Antrosios serijos rungtynės šiandien vėl žaidžiamos Atėnuose.

Kita ekipa būtų pralaimėjusi

Serijoje 1:0 į priekį išsiveržė ir Eurolygos titulą ginantis Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Per labai nerezultatyvias rungtynes Rusijos čempionai Maskvoje 56:47 įveikė Belgrado "Partizan" (Serbija) krepšininkus. Lietuvis per 14 minučių surinko 7 taškus (3-1/6, 1-4/4), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį.

"Labai netaikliai atakavome krepšį, bet sugebėjome laimėti, nors bet kuri kita komanda būtų pralaimėjusi", - auklėtiniais didžiavosi CSKA strategas Ettore Messina.

"Partizan" treneris Duško Vujosevičius buvo įsitikinęs, kad daug įtakos dvikovos baigčiai turėjo jo auklėtinių prastai sužaistas pirmas kėlinys (3:13). Antrosios rungtynės šiandien vėl žaidžiamos Maskvoje.

Lyderis diktavo sąlygas

Vienintelę pergalę svečiuose iškovojo Ispanijos čempionato lyderė Vitorijos "TAU Ceramica". Tarsi įrodydami, kad šalies čempionato rikiuotė parodo, kas stipresnis ("Barcelona" žengia antra), Ispanijos čempionai Vitorijos krepšininkai 7000 žiūrovų akivaizdoje nuo susitikimo pradžios pradėjo diktuoti sąlygas ir laimėjo 84:75. "Pirmoje susitikimo dalyje žaidėme žemiau savo galimybių ribos", - teigė Katalonijos klubo treneris Xavieras Pascualis.

Žaidėjai nepuolė į paniką

Trečiąją vietą Ispanijos čempionate užimantis Madrido "Real" neatsilaikė prieš 12 tūkst. Graikijos aistruolių spaudimą ir svečiuose pralaimėjo 79:88. 17 minutę šeimininkai jau pirmavo 18 taškų skirtumu (46:28), tačiau persvaros išlaikyti nesugebėjo. Trečiame kėlinyje į priekį išsiveržė ispanai (50:46). Pirėjo klubas galutinai pabėgo tik baigiantis rungtynėms, kai du tritaškius pataikė Panagiotis Vasilopoulas ir 4 taškus iš eilės įmetė Nikola Vujčičius.

Pasak "Olympiacos" trenerio Panagiočio Giannakio, žaidėjai buvo kiek nervingi - tai įrodo ir pramestos baudos (12/20). "Tačiau kai varžovai mus pasivijo, nepanikavome", - pergale džiaugėsi strategas.

Atėnų "Panathinaikos" - Sienos "Montepaschi" 90:85 (23:18, 21:20, 18:15, 28:32). N.Pekovičius 21, V.Spanoulis (6 rez. perd.) ir M.Batiste - po 14, D.Nicholas 13, A.Fotsis 11 (7 atk. kam.); R.Sato 29 (9 atk. kam., 10 išpr. praž., 40 naud. bal.), T.McIntyre'as 27 (2-6/6, 6 rez. perd., 36 naud. bal.), R.Kaukėnas 13, Sh.Stonerookas 7.

Maskvos CSKA - Belgrado "Partizan" 56:47 (13:3, 17:17, 13:11, 13:16). E.Lorbekas 16, V.Chriapa 8, M.Smodišas ir R.Šiškauskas - po 7; U.Tripkovičius 12, J.Vesely 7, N.Veličkovičius ir M.Tepičius - po 6.

Pirėjo "Olympiacos" - Madrido "Real" 88:79 (28:18, 18:23, 17:23, 25:15). N.Vujčičius (2-7/8, 3-1/1) ir L.Greeras - po 19, T.Papaloukas 13 (13 rez. perd.), J.Childressas ir P.Vasilopoulos - po 8; L.Bullockas 15, F.Reyesas 14 (7 atk. kam.), R.Lopezas 11, K.Winstonas, A.Hervelle ir T.Van den Spiegelis - po 9.

"Regal FC Barcelona" - "TAU Ceramica" 75:84 (18:24, 16:21, 24:22, 17:17). J.C.Navarro 17 (3-1/6), E.Ilyasova 14 (13 atk. kam.), V.Vazquezas ir R.Grimau - po 12; P.Prigionis 17 (3-5/7, 8 rez. perd.), I.Rakočevičius 15, W.McDonaldas 12, S.Vidalis 9, T.Splitteris 8.