Lietuvos superklubams - kaimynų dūriai

2008 10 07 0:00
Išretėjusioje "Žalgirio" gynyboje latviai lengvai rasdavo spragų.

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito diviziono favoritai Kauno "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas" jau per savo antrąsias rungtynes į turnyro lentelę įsirašė pirmuosius pralaimėjimus.

Baltijos ir Lietuvos čempionas "Žalgiris" Latvijoje 82:90 nusileido "Valmieros" krepšininkams, o vicečempionas "Lietuvos rytas" svečiuose 66:79 nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Estijos čempionei Tartu "Rock" ekipai.

Trečiajame kėlinuke po keturių iš eilės tritaškių Talino komanda buvo pasiekusi net 21 taško persvarą (57:36). Estijos ekipai tai buvo pirmoji pergalė, į kurią vedė buvęs "Žalgirio" kapitonas Tanoka Beardas. Jo sąskaitoje - 17 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. Iš "Lietuvos ryto" labiausiai pasižymėjo Branko Milisavljevičius - 14 taškų.

Nuo šiandien prie "Lietuvos ryto" komandos prisideda amerikietis puolėjas Chuckas Eidsonas. Klubas laikinai jį buvo išleidęs namo. Mat rugsėjo pabaigoje krepšininko žmona Samantha susilaukė dvynių: sūnaus Charleso Patricko ir dukters Madeleine.

Per "Valmieros" ir "Žalgirio" rungtynes likus žaisti 4 minutes Ainaro Bagatskio treniruojami krepšininkai turėjo 10 taškų (81:71) pranašumą. Žalgiriečiai pradėjo šeimininkų krepšinio šturmą ir po dviejų su puse minutės latviai pirmavo tik 3 taškais - 81:78. Tačiau per likusį laiką gelbėjimasis metimais nuo trijų taškų linijos Lietuvos komandai nebuvo sėkmingas: Marcusas Brownas tris kartus atakavo netaikliai. Iš viso per šį susitikimą amerikietis pataikė vos 3 tritaškius iš 11.

"Žalgirio" komandoje labiausiai pasižymėjo dvigubą dublį atlikęs vidurio puolėjas Lorenas Woodsas. Jis pelnė 16 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Pirmąją pergalę iškovojusiai Valmieros komandai Ronaldas Clarkas pelnė 24 taškus.

"Latviai žaidė gerai, o mums trūko sėkmės, labai daug nepataikėme, - po susitikimo LŽ sakė "Žalgirio" vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. - Be to, pralaimėjimą lėmė ir žaidėjų stygius. Po pirmųjų rungtynių su Talino komanda turėjome daug traumuotų žaidėjų. Jonas Mačiulis tris dienas gydėsi sumušimus, W.Deane'as žaidė ištinusia ranka."

"Valmiera" - "Žalgiris" 90:82 (26:23, 20:11, 20:28, 24:20). R.Clarkas 24 tšk., R.Sirsnis 21, I.Bankevicas 18; L.Woodsas 16 (13 atk. kam.), P.Jankūnas 15, D.Šalenga, M.Brownas (3-3/11) ir W.Deane'as - po 14, J.Mačiulis 5, T.Klimavičius 4.

"Rock" - "Lietuvos rytas" 79:66 (19:15, 20:15, 24:14, 16:22). T.Beardas 17 (12 atk. kam.), G.Tsintsadze 15, J.Taltsas ir V.Sanikidze - po 14; B.Milislavljevičius 14, M.Nielsenas 12, M.Petravičius 10, S.Babrauskas 7, M.Prekevičius 6, J.Sinica (3-1/8) ir D.Zavackas (7 atk.kam.) - po 5.

Elito grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas, taškai):