Lietuvos žygio nesustabdė ir ispanai

2016 07 18 20:42

Olimpinėms žaidynėms besirengiantys Lietuvos rinktinės krepšininkai pasirengimo etapą šalyje baigė puikiomis nuotaikomis.

Jono Kazlausko auklėtiniai paskutiniame draugiškame mače Lietuvoje 87:83 (19:20, 15:12, 20:25, 18:15, 15:11) per pratęsimą įveikė Ispanijos nacionalinę komandą ir laimėjo šeštą sykį iš eilės.

„Sunkios rungtynės, manau Lietuva yra puiki komanda. Dominavome pirmajame kėlinyje, žaidėme agresyviai, demonstravome gerą gynybą ir gerai puolėme. Antrajame kėlinyje manau, kad žaidėme panašiai, bet Lietuva yra gera komanda, spaudė mus gynyboje. Kalnietis žaidė puikiai, puolime žaidė agresyviai“, – po susitikimo sakė Rudy Fernandezas.

Šios abi rinktinės tarpusavyje dar sykį susitiks ketvirtadienį Malagoje.

Po sėkmingo Willy Hernangomezo starto ir kelių dėjimų iš viršaus rungtynių pradžioje spurtavusi Ispanijos rinktinė pirmojo ketvirčio viduryje buvo atitrūkusi jau dešimt taškų – 16:6, tačiau kėlinio pabaigoje fantastišką solo šou surengė Mantas Kalnietis.

Įžaidėjas pataikė tris tolimus metimus paeiliui, Adas Juškevičius antrojo ketvirčio pradžioje pridėjo dar vieną bei dviženklį deficitą panaikinę šeimininkai išsiveržė į priekį – 22:20.

Po ilgosios pertraukos Sergio Rodriguezas tolimu metimu sugrąžino pranašumą Ispanijos nacionalinei komandai, kuri minimaliai pirmavo iki ketvirtojo kėlinio, kada Kazlausko vadovaujama ekipa laimėjo atkarpą 9:4 ir vėl buvo priekyje – 70:69.

Kitoje atakoje Jonas Valančiūnas pelnė du taškus iš po krepšio bei padidino lietuvių persvarą iki trijų taškų – 72:69, tačiau tuomet po minutės pertraukėlės Sergio Llullas smeigė tritaškį iš sunkios padėties ir išplėšė pratęsimą – 72:72.

Jame sėkmingiau startavusi Lietuvos rinktinė po Mariaus Grigonio tritaškio ir Jono Mačiulio dvitaškio atitrūko per penkis taškus bei savo pranašumo nebeišbarstė – 85:83.

Lietuvių gretose nerungtyniavo Antanas Kavaliauskas, o ispanų – Pau Gasolis ir Ricky Rubio. Sergio Scariolo taip pat mačą buvo priverstas baigti be Jose Manuelio Calderoną, kuris dėl dviejų techninių pražangų visam ant atsarginių žaidėjų suolelio atsisėdo ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 24, Jonas Valančiūnas 16 (10 atk. kam.), Domantas Sabonis 14 (8 atk. kam.), Jonas Mačiulis 8 (3/10 metimai).

Ispanijos rinktinė: Sergio Rodriguezas 14 (4/11 metimai, 6 rez. perd.), Sergio Llullas 11, Willy Hernangomezas 10, Nikola Mirotičius 10 (4/12 metimai), Felipe Reyesas 10.