Liko trylika kandidatų

2006 08 04 0:00
Per mačą su Rusijos krepšininkais lietuviai turėjo puolimo sunkumų.
Petro Malūko nuotrauka

Po pergalės Federacijų supertaurės turnyre vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Antanas Sireika paskelbė, kad į pasaulio pirmenybes nevyks Artūras Jomantas

"Taurė yra taurė, tai principo reikalas, tačiau mane domina ne pergalės, o komandos žaidimas", - po pergalės Federacijų supertaurės turnyre pareiškė vyriausiasis Lietuvos rinktinės strategas Antanas Sireika. Jo vadovaujami krepšininkai per trečiąsias Vilniuje vykusio turnyro rungtynes 77:61 įveikė Rusijos rinktinę. Rusai lietuviams priešinosi du kėlinius. Po didžiosios pertraukos lietuviams pavyko įgyti 6 taškų persvarą ir ją padidinti iki 11 (45:34) taškų. Per paskutines 10 minučių lietuviai dar labiau padidino pranašumą ir turnyre iškovojo trečiąją pergalę.

Sireika tvirtino, kad per rungtynes su stipriu varžovu buvo matyti, ką komandos žaidime dar reikia labiausiai tobulinti: "Kai gynyboje susidūrėme su stipriu varžovu, buvo liūdnoka, tačiau iš padėties išsisukome. Be to, norėtųsi geresnio komandos tarpusavio supratimo".

Kšištofas Lavrinovičius tikino būtų buvęs daug labiau patenkintas, jeigu komandai būtų pavykę sėkmingai baigti didesnę dalį greitų atakų: "Jeigu jos būtų pavykusios, pergalę būtume iškovoję didesniu skirtumu".

Vyriausiasis Rusijos rinktinės treneris Davidas Blattas liko patenkintas komandos žaidimu per pirmuosius tris kėlinius. Pasak stratego, Rusijos rinktinės žaidėjai į treniruočių stovyklą susirinko prieš dvi savaites, dalis jų prisidėjo dar vėliau, todėl trys sėkmingai žaisti kėliniai jį iš tiesų nudžiugino.

Paklaustas, kaip vertina Lietuvos rinktinės galimybes Japonijoje, Blattas sakė: "Mano nuomone, ši komanda gali pasirodyti arba labai gerai, arba labai prastai. Nemanau, kad ji gali būti per vidurį".

Po rungtynių su rusais Sireika paskelbė, kad tarp kandidatų vykti į pasaulio čempionatą liko 13 žaidėjų. Strategas nusprendė atsisakyti 21 metų 200 cm ūgio gynėjo Artūro Jomanto paslaugų. "Jomantui komandoje nesuradome tokios vietos, kurioje jis būtų naudingas", - savo pasirinkimą komentavo Sireika. Po ateinančio savaitgalio turnyro Ispanijoje nacionalinės komandos strategas ketina paskelbti galutinį rinktinės dvyliktuką.

Rungtynių statistika

LIETUVA - RUSIJA 77:61. Kėliniai: 17:17, 21:15, 16:12, 23:17. Lietuva: Kleiza 14 (7 atk. k.), D.Lavrinovičius 13, Songaila 11 (7 atk. k.), K.Lavrinovičius 11 (9 atk. k.), Delininkaitis 8, Jasaitis 7, Kalnietis 4, Javtokas, 4, Gustas 3, Macijauskas 2. IZRAELIS - SENEGALAS 80:68.

Galutinė Federacijų supertaurės turnyro rikiuotė: 1. Lietuva; 2. Izraelis; 3. Rusija; 4. Senegalas.