Likusių kelialapių dalybos vyks kitą savaitę

2008 03 15 0:00
Dramatiškoje "Panathinaikos" (dešinėje N.Chatzivretas) ir "Montepaschi" (B.Eze) dvikovoje paskutinis žodį tarė Graikijos klubas.

Iki Eurolygos antrojo etapo pabaigos likus paskutiniam turui po ketvirtadienio kovų prie kelialapius į ketvirtfinalį iškovojusių Vitorijos "Tau Ceramicos" bei Maskvos CSKA prisidėjo Tel Avivo "Maccabi". Likę penki atkrintamųjų varžybų dalyviai paaiškės kitą savaitę.

Izraelio čempionas "Maccabi" per F grupės rungtynes Madride po pratęsimo 103:100 įveikė vietos "Real" klubą ir, iškovojęs trečią pergalę, užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Tiek pat pergalių turinčių "Real" krepšininkų likimas bus sprendžiamas kitą savaitę per dvikovą Graikijoje su Pirėjo "Olympiakos", kuris po pergalės prieš Kauno "Žalgirį" taip pat yra laimėjęs tris sykius.

Dramatiška kova vyko D grupėje, kur titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi 77:76 įveikė Sienos "Montepaschi" ekipą su Kšyštofu Lavrinovičiumi. Šarūnas per 28 minutes pelnė 12 taškų (2-1/4, 3-2/5, 1-4/5), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 2 kamuolius. Tiek pat taškų (2-2/4, 3-0/1, 1-8/11) per 22 minutes pelnė ir Kšyštofas. Jis dar atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei blokavo 2 metimus.

Per kitas D grupės rungtynes Belgrado "Partizan" išvykoje 83:79 nugalėjo Stambulo "Efes Pilsen" krepšininkus ir iškovojo trečią pergalę. Turkai po ketvirtos nesėkmės pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Naudingiausiais penktojo turo žaidėjais tapo po 32 balus surinkę Axelis Hervelle ("Real") ir Jamesas Pennas ("Efes Pilsen"). 25 metų 205 cm ūgio belgas A.Hervelle per rungtynes su "Maccabi" pelnė 20 taškų (2-3/6, 3-3/5, 1-5/6), atkovojo 11 kamuolių ir išprovokavo 8 varžovų pražangas. 31-erių 180 cm ūgio gynėjas iš JAV J.Pennsas per pralaimėtas rungtynes surinko 33 taškus (2-4/7, 3-7/10, 1-4/5).

STATISTISKA

D grupė. "Efes Pilsen" - "Partizan Igokea" 79:83 (19:24, 10:14, 18:30, 32:15). J.Pennas 33, M.Abi 12, E.Kuqo ir K.Gregory po 10, K.Gonlumas 9 (13 atk. kam.); N.Pekovičius 22, U.Tripkovičius 12, M.Palacio ir M.Tepičius po 11.

"Panathinaikos" (Graikija) - "Montepaschi" (Italija) 77:76 (17:27, 26:18, 19:16, 15:15). M.Batiste'as 18, V.Spanoulis 13, Š.Jasikevičius 12, E.Perperoglou 11; B.Thorntonas 19, T.McIntyre'as 15, K.Lavrinovičius 12, V.Ilievski 10.

D grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Montepaschi 3 2 385:360

2. Partizan Igokea 3 2 358:357

3. Panathinaikos 3 2 357:364

4. Efes Pilsen 1 4 359:378

F grupė. "Real" (Ispanija) - "Maccabi" (Izraelis) 100:103 (23:19, 23:21, 24:31, 19:18, 11:14). F.Reyesas 21 (11 atk. kam), A.Hervelle 20 (11 atk. kam.), L.Bullockas 17 (7 rez. perd.), R.Lopezas 13; T.Morrisas 23 (13 atk. kam.), N.Vujčičius ir Y.Halperinas po 16, E.Batista 10, W.Bynumas 9 (6 rez. perd.).

1. Maccabi 3 2 436:430

2. Real 3 2 426:421

3. Olympiakos 3 2 371:373

4. Žalgiris 1 4 391:400