Link pergalės CSKA tempė Weemsas

2014 04 17 6:00

Maskvos CSKA ekipai iš pradžių reikėjo išplėšti pratęsimą, kad pirmose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse galiausiai palaužtų Atėnų „Panathinaikos“. Mačas Maskvoje baigėsi CSKA pergale 77:74 (14:21, 19:19, 23:18, 16:14; 2:5). Serijoje iki 3 pergalių rusai pirmauja 1:0.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Panathinaikos“ turėjo penkių taškų persvarą (67:62), tačiau CSKA, daugiausia Sonny Weemso dėka, rezultatą išlygino (72:72). Per pratęsimą graikai tesurinko 2 taškus, CSKA – penkis, bet to pakako.

Jonas Mačiulis Graikijos komandai per 25 min. pelnė 14 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, 4 kartus prasižengė bei surinko 21 naudingumo balą. Tai ketvirtas kartas šį sezoną, kai J.Mačiuliui pavyko peržengti 20 naudingumo taškų ribą. Top-16 etape per 14 rungtynių daugiau 13 taškų J.Mačiulis nebuvo surinkęs. Be to, 5 perimti kamuoliai – asmeninis J.Mačiulio rekordas Eurolygoje, kurioje nuo 2005 metų jis yra sužaidęs 132 mačus. Puolėjas iš Lietuvos galėjo sužaisti dar solidžiau, tačiau jo žaidimo laiką apribojo pražangos. Ketvirto kėlinio pradžioje ketvirtą pražangą užsidirbęs J.Mačiulis buvo ilgam pasodintas ant suolo ir nuo jo pakilo tik pratęsimo pabaigoje.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos balandžio 18 dieną taip pat Maskvoje.

Kitame ketvirtfinalio susitikime Tel Avivo „Maccabi“ išplėšė fantastišką pergalę po pratęsimo prieš Milano „Armani Jeans“ 101:99 (19:23, 23:24, 16:23, 29:17, 14:12) ir serijoje iki trijų pergalių taip pat išsiveržė į priekį 1:0.