LKF moterų taurės turnyro finale – „Utena“ IR „Sūduva“

2016 02 13 8:39
„Utenos” ir „Sirenų” dvikova buvo ypač atkakli. R. Vyšniausko/LKF nuotrauka

Du pusfinaliai – du skirting scenarijai. Taip Utenoje penktadienį prasidėjo Lietuvos krepšinio federacijos moterų taurės turnyro finalo ketvertas. Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės per pirmąjį pusfinalį nesunkiai 83:52 (22:7, 20:22, 21:11, 20:12) įveikė Vilniaus „Kibirkštį“, o „Utena“ tik paskutinėmis minutėmis palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ 71:63 (16:17, 17:8, 15:24, 23:14).

Šeštadienį dėl trečiosios vietos Utenoje susitiks „Kibirkštis“ ir „Sirenos“, o dėl LKF taurės kovos „Sūduva“ ir „Utena“.

„Nepaisant, regis, lengos pergalės, nerimas išliko iki pabaigos. Moterų krepšinyje net ir 20 taškų persvara neleidžia sėdėti ramiai. Tačiau iš esmės, rungtynės buvo lengvos“, – savo ekipos pergalę komentavo Marijampolės „Sūduvos“ ir Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Rimvydas Samulėnas.

„Kibirkštis“ varžovių galią pajuto jau pirmojo kėlinio metu. Mačą vilnietės pradėjo 4:17, o po 10 minučių jau atsilikinėjo 15 taškų skirtumu (7:22). Pasivyti Marijampolės krepšininkių vilnietės nesugebėjo.

Rezultatyviausia buvo naudingiausia Lietuvos moterų krepšinio lygos žaidėja Iveta Šalkauskė, kuri Marijampolės ekipai pelnė 21 tašką. „Kibirkšties“ komandoje geriausiai sekėsi aukštaūgei Daugilei Šarauskaitei, kuri įmetė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Antrasis pusfinalis vyko daug atkakliau. Tik per paskutinį kėlinį savo arenoje rungtyniaujančios uteniškės sugebėjo palaužti dantimis ir nagais besikabinusias „Sirenas“.

„Baigiantis rungtynėms gal kiek labiau susikaupėme. Dėl teisingų sprendimų aikštėje ir pavyko laimėti rungtynes. Tačiau iš esmės rungtynės mums buvo prastos. Keista, kad turėdamos ūgio persvarą merginos pralaimėjo kovą dėl kamuolių po savo krepšiu. Negana to, padarėme 21 klaidą. Tačiau pergalė yra pergalė“, – sakė „Utenos“ vyr. treneris Alfredas Vainauskas.

Rezultatyviausiai rungtyniavo Utenos ekipos gynėja Marina Solopova, kuri įmetė 19 taškų. Iš „Sirenų“ geriausiai sekėsi Lietuvos rinktinės įžaidėjai Santai Okockytei, kuri pelnė 18 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.