LKF taurę iškovojo Prienų "TonyBet"

2014 03 30 21:01
bc.lrytas.lt nuotrauka

Prienų „TonyBet“ komanda įrodė, jog savo žaidimu nė kiek nenusileidžia Lietuvos super klubams Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Prienų krepšininkai LKF taurės pusfinalyje 84:76 eliminavo žalgiriečius, o finale po pratęsimo 92:91 (22:23, 20:29, 20:14, 19:15, 11:10) palaužė „Lietuvos rytą“.

Pirmosios rungtynių minutės „Lietuvos rytui“ nebuvo pačios sėkmingiausios – varžovai vos per pustrečios minutės laimėjo atkarpą 8:0 ir pabėgo į priekį. Vilniečių taškų sąskaitą atidarė J.Palaciosas, kuris ilgą laiką buvo vienintelis „Lietuvos ryto“ taškų autorius (6:10).

Po minutės pertraukėlės A.Petrovičiaus auklėtiniai tęsė sėkmingą žaidimą – po J.Palacioso ir D.Songailos dvitaškių Vilniaus klubas pasivijo „TonyBet“ komandą, o netrukus G.Orelikas tolimu šūviu pirmą kartą išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (13:12). Įgavę pagreitį vilniečiai tolo (19:12). Įspūdingą žaidimą demonstravo J.Palaciosas, kuris dar nesibaigus pirmajam ketvirčiui buvo pelnęs 12 taškų iš komandos įmestų 23 (23:17). Ketvirčio pabaiga „Lietuvos rytui“ nesusiklostė sėkmingai – Martyno Linkevičiaus tritaškis aidint sirenai sumažino Vilniaus komandos persvarą iki minimalios – 23:22.

Kaip ir pirmojo, taip ir antrojo kėlinio pradžioje labiau sekėsi „TonyBet“ klubui, kuriam pavyko susigrąžinti persvarą ir beveik 2 minutes kontroliuoti rungtynių eigą (26:24). Vėliau varžovų krepšį ėmė terorizuoti Renaldas Seibutis, įmetęs 7 taškus (35:30). Iš toli pataikęs M.Gecevičius padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį iki rekordinio (38:30).

Prienų krepšininkai rankų nenuleido – du tritaškius pataikęs Laimonas Kisielius priartino komandą (36:38), tačiau banguotai vykusiose rungtynėse „Lietuvos rytą“ į priekį truktelėjo R.Seibutis ir M.Gecevičius (45:36). Kėlinio pabaiga priklausė vilniečiams – į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo turėdamas dviženklį pranašumą – 52:42.

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai vėl pateko į duobę – žaidimas puolime nesiklijavo, tuo tarpu gynyboje nesisekė stabdyti baudos aikštelėje siautėjusio Artūro Valeikos, kurio kovingo žaidimo dėka „TonyBet“ sugrąžino intrigą (54:57). Šviežio kraujo į žaidimą po minutės pertraukėlės įnešė A.Kavaliauskas, iškart pasižymėjęs dvitaškiu ir sėkminga gynyba po krepšiu (61:54). Ketvirčio pabaigoje „Lietuvos ryto“ lyderis buvo M.Gecevičius, tačiau jo iš eilės pelnytų 5 taškų pabėgti į priekį sostinės komandai neužteko. Likus žaisti paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ pirmavo 66:62.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu po Zabiano Dowdello perimto kamuolio pradėjo J.Palaciosas, tačiau netrukus sekė Pauliaus Ivanausko atsakas. Vėliau šis „TonyBet“ gynėjas dar kartą reidu po krepšiu sumažino skirtumą (66:70). „Lietuvos rytui“ krepšys buvo lyg užrištas, tuo tarpu prieniškiai grėsmingai artėjo – po Mindaugo Lukauskio tritaškio vilniečių persvara tebuvo 1 taškas (70:69).

Į aikštę sugrįžęs R.Seibutis iškart pataikė dvitaškį, netrukus jo pavyzdžiu pasekė ir D.Songaila (74:69). Vėliau vilniečių puolimas ėmė buksuoti, o tuo pasinaudoję varžovai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (75:74). Tuo „Lietuvos ryto“ problemos nesibaigė – iš toli pataikęs M.Lukauskis dar labiau padidino „TonyBet“ pranašumą (78:74).

A.Petrovičiaus auklėtiniai nepasimetė – minutės pertraukėlės metu žaidimo planą sustygavę vilniečiai sugrįžę į aikštę išlygino rezultatą (78:78). Netrukus „TonyBet“ lyderis M.Lukauskis pataikė dar vieną sudėtingą tritaškį, tačiau į tai likus 11 sekundžių tuo pačiu atsakė ir R.Seibutis (81:81). Lemiamos atakos metu nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų – pratęsimas.

Pridėtą laiką dviem tritaškiais pradėjo prieniškiai, tuo tarpu „Lietuvos rytui“ taškus rinko J.Palaciosas (87:87). Varžovo pražangą išprovokavęs A.Valeika realizavo vieną baudos metimą, kitoje aikštės pusėje oponentą privertęs prasižengti R.Seibutis dviem baudų metimais išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, o po sėkmingo žaidimo gynyboje G.Orelikas pranašumą dar labiau padidino (91:88). Drama aikštėje ir toliau tęsėsi – tolimu šūviu rezultatą išlygino P.Ivanauskas (91:91). Likus žaisti 1,6 sekundės teisėjas sušvilpė pražangą prieš M.Lukauskį, kuris pirmuoju baudos metimu persvėrė rezultatą, o antrąjį specialiai prametė – 92:91.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palaciosas 29, Renaldas Seibutis 25, Martynas Gecevičius 15, Darius Songaila ir Gediminas Orelikas po 8, Antanas Kavaliauskas 4, Omaras Cookas 2, Zabianas Dowdellas 1.

„TonyBet“: Laimonas Kisielius 24, Antanas Valeika 17, Mindaugas Lukauskis 15.