LKF taurė: "Neptūnas" neteko Anisimovo

2007 01 16 0:00
Michailas Anisimonas negalės žaisti 2 savaites.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Šeštadienį per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato mačą Vilniaus "Lietuvos rytą" nugalėjusiai Klaipėdos "Neptūno" ekipai teko skaudžiai nusivilti per Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės rungtynes su "Šiauliais". Svečiuose vykusią dvikovą su LKL bronzos medalininkais uostamiesčio krepšininkai pralaimėjo 79:98, nors varžovams priešinosi beveik tris kėlinius.

Po pirmų dešimties minučių klaipėdiečiai turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau aikštės šeimininkai dar prieš didžiąją pertrauką persvėrė rezultatą, o po trijų kėlinių jau pirmavo 6 taškais. Per paskutines 10 minučių šiauliečiai galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo mačą solidžiu 19 taškų skirtumu.

"Neptūno" ekipai per rungtynes su "Šiauliais" teko verstis be savo lyderio - 212 cm ūgio vidurio puolėjo Michailo Anisimovo, kuris pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą. Šis žaidėjas buvo pagrindinis "Lietuvos ryto" žudikas per LKL mačą šeštadienį. Tuomet Anisimovas pelnė 25 taškus, po krepšiais atkovojo 10 kamuolių, kitaip tariant, pranoko visus tris LKL čempionų "centrus". Medikai, atlikę išsamius krepšininko kojos tyrimus, diagnozavo kairiojo kelio sąnario vidinių raiščių patempimą. Dėl šios priežasties Anisimovas negalės žaisti apie dvi savaites.

"Neptūno" vyriausiasis treneris Robertas Kuncaitis neslėpė, kad vidurio puolėjas patyrė traumą labai nepalankiu komandai metu. Pasak jo, prireiks laiko pakeisti ekipos žaidimo taktiką: "Michailas yra pagrindinis mūsų krepšininkas, kertinis akmuo. Labai blogai, kad jis patyrė traumą. Keisti žaidimo taktiką beveik nebeturime laiko, tačiau vis tiek reikės ką nors daryti." Anot komandos stratego, po krepšiu atsiradusią skylę turės užlopyti ne tik aukštesni, bet ir žemesni krepšininkai.

Penktadienį klaipėdiečiai namie žais atsakomąjį LKF taurės mačą su "Šiauliais". Norėdamas patekti į LKF taurės varžybų finalo ketverto turnyrą "Neptūnas" privalo nugalėti varžovus mažiausiai 20 taškų skirtumu.

Šį sezoną 22 metų Anisimovas per Lietuvos krepšinio lygos rungtynes (LKL) vidutiniškai pelno 18,7 taško, atkovoja 7,7 kamuolio ir atlieka 1,7 rezultatyvaus perdavimo. SEB BBL pirmenybėse puolėjas surenka 13,6 taško ir atkovoja 6,1 kamuolio.

Rungtynių statistika

ŠIAULIAI - NEPTŪNAS 98:79 (23:30, 23:14, 22:18, 30:17). "Šiauliai": Klimavičius 18, Kieža 15, Ruikis 14, Masiulis 13, Prekevičius 8, Mykolaitis 8, Jordanas 8, Mažutis 5, Čepulis 5, Pauliukėnas 4. "Neptūnas": Pridotkas 21, Stanevičius 20, Dorsey 9, Dainys 9, Ežerskis 9, Petkūnas 9, Kasiulevičius 2 (Mockus, Atuašvilis, Buzas). Taiklumas: dvitaškiai 23/44 (52,3 proc.) ir 23/42 (54,8), tritaškiai 8/16 (50) ir 8/22 (36,4), baudos 28/37 (75,7) ir 9/14 (64,3). Atkovoti kamuoliai 38 ir 25, rezultatyvūs perdavimai 20 ir 18, perimti kamuoliai 13 ir 11, klaidos 20 ir 20, blokuoti metimai 3 ir 0.