LKF taurės laimėtojai išvargo pergalę Utenoje

2014 04 02 20:58
Prienų „TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Įspūdingas pergales savaitgalį prieš Kauno „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“ iškovoję Prienų „TonyBet“ krepšininkai turėjo labai pasistengti, kad 88:80 Utenoje nugalėtų septintoje pozicijoje likusį „Juventus“ klubą.

Be aktyvesnių veiksmų gynyboje prasidėjusiose rungtynėse svečiai iš Prienų vos per keturias minutes susikrovė devynių taškų pranašumą, o Žygimantas Janavičius ir Artūras Valeika per tą laiką kartu pelnė keturiolika taškų - tai yra dvigubai daugiau nei visa varžovų komanda.

Visgi, uteniškiai atsigavo bei po truputį pradėjo artėti prie įžūliai rungtynes pradėjusių svečių. Po pirmųjų dešimties minučių švieslentė fiksavo trijų taškų „TonyBet“ komandos persvarą.

Suaktyvinę gynybą ir varžovams vos keturis taškus per tris minutes leidę įmesti „Juventus“ krepšininkai, po Jeremy Hazello baudos metimo pirmąkart išsiveržė į priekį.

Tiesa, trumpam. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai, daugiausiai Ž.Janavičiaus pastangomis, netrukus atstatė tai, ką turėjo po pirmojo kėlinio. O dar po keturių taiklių Martyno Linkevičiaus metimų pasiekė ir septynių taškų ribą.

Rekordinę dešimties taškų persvarą prieniškiai pasiekė vos prasidėjus trečiajam kėliniui. Tačiau tada V.Šeškaus auklėtiniai krito į gilią duobę - jie pralaimėjo atkarpą net 0:12.

Atrodė, kad iniciatyvą visiškai perėmė aikštės šeimininkai, bet tada savo žodį tarė Gintaras Kadžiulis - jo du iš eilės tritaškiai sugrąžino minimalią persvarą Prienų ekipai.

Lemiamas ketvirtasis ketvirtis sėkmingiau ir vėl prasidėjo uteniškiams, kurie sužaidus minutę turėjo keturių taškų pranašumą. Tuo metu, svečiai pelnė septynis taškus be atsako ir nuo to momento nei karto nebuvo atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo ketvirčio viduryje, kai M.Linkevičius pasiuntė kamuolį į krepšį iš už trijų taškų linijos. Šis metimas varžovus atskyrė per aštuonis taškus.

Būtent ši persvara buvo pati populiariausia per likusį rungtynių laiką.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė: Ž.Janavičius 23 taškai (9/11 baudų metimai, 9 išprovokuotos pražangos), Mindaugas Lukauskis (1/7 tritaškiai) ir G.Kadžiulis po 14, Vaidas Čepukaitis (11 atkovotų kamuolių) 11.

Utenos klubui daugiausiai taškų pelnė: J.Hazellas 22, Edgaras Stanionis 16, Aidas Viskontas ir Keyronas Sheardas po 11, Averonas Matthews 10.