LKL čempionai - ant finalo slenksčio

2011 04 27 0:00
Iki LKL superfinalo "Lietuvos rytui" trūksta 1 pergalės.
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkams iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) superfinalo trūksta vos vienos pergalės.

Lietuvos čempionai vakar pirmosiose LKL pusfinalio rungtynėse namie 88:75 (24:23, 16:14, 17:14, 21:14) įveikė Prienų "Rūdupio" komandą ir serijoje iki 2 pergalių pirmauja 1:0.

Krito tritaškiai

Savo varžovus vilniečiai pranoko ne be vargo. "Rūdupis" čempionams metė iššūkį ir rungtynių pradžioje pirmavo 7:3, 13:8, 19:15. Antrame kėlinyje "Lietuvos rytas" persvėrė rezultatą ir atitrūko 39:29, bet Prienų krepšininkai ginklų nesudėjo ir sumažino atsilikimą. Nedideliu kelių taškų pranašumu vilniečiai pirmavo iki rungtynių pabaigos, o persvarą padidino tik paskutinėmis minutėmis - 88:75.

Viena pagrindinių Vilniaus komandos laimėjimo priežasčių tapo tolimi metimai. Šeimininkai pataikė net 67 proc. tritaškių (10 iš 15).

Nugalėtojų gretose vakar rezultatyviausiai žaidė Bradas Newley (15 tšk.), Kenanas Bajramovičius ir Aleksandras Rasičius (po 12 tšk.), bei Simas Jasaitis (11 tšk.). "Rūdupio" gretose pasižymėjo Edgaras Želionis ir Justas Sinica (po 15 tšk.) bei Adas Juškevičius (14).

Ketvirtadienį abi komandos dar kartą susitiks Prienuose. Šiandien LKL pusfinalio seriją pradeda Kauno "Žalgiris" ir Utenos "Juventus". Pirmosios rungtynės 19:15 val. prasidės Kaune.

"Naglis" išsigelbėjo

Vakar prasidėjo pereinamoji serija dėl teisės rungtyniauti 2011-2012 m. LKL čempionate. Joje kaunasi priešpaskutinę vietą šį sezoną užėmęs Palangos "Naglis" ir stipriausia Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komanda Pasvalio "Pieno žvaigždės". Vos kartą per visą NKL sezoną suklupę pasvaliečiai vos nepateikė sensacijos. Savo aikštėje žaidęs "Naglis" sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 100:97 (28:30, 22:16, 18:28, 32:23), nors likus žaisti pusantros minutės varžovai buvo priekyje 95:89.

Prie "Naglio" pergalės labiausiai prisidėjo Chrisas Lowe'as (23 tšk.), Adomas Drungilas (20), Vidmantas Užkuraitis (18) ir Raimundas Danys (11). "Pieno žvaigždėms" 30 taškų pelnė Darrickas Leonardas, 17 - Arnas Kazlauskas, 16 - Artūras Masiulis, 13 - Gintautas Vileita.

Pereinamojoje serijoje komandos taip pat žaidžia iki 2 pergalių. Antrosios rungtynės penktadienį vyks Pasvalyje.