LKL čempionate Panevėžio "Lietkabelis" įveikė "Dzūkiją"

2014 04 06 18:44
Nuotrauka iš kklietkabelis.lt

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo kol kas svarbiausią sezono pergalę rungtynėse Alytuje – 57:55 (12:12, 18:16, 17:16, 10:11) palaužę šeimininkų „Dzūkijos“ ekipos pasipriešinimą.

Susitikimas prasidėjo nervingai ir abi komandos, sužaidus pirmąją pusę kėlinio, rezultatyvumu nežibėjo – 7:4. Iki ketvirčio pabaigos dzūkai praleido D.Griškėno ir G.Vrbanco tritaškius metimus, tačiau išlaikė lygų rezultatą – 12:12.

Po trijų pirmųjų minučių antrajame ketvirtyje rezultatas dar buvo lygus – 19:19. Tuomet A.Brazio auklėtiniai inicijavo spurtą 6:0 ir šovė į priekį – 25:19. Alytaus krepšininkai atsakė savo atakų serija, po kurios pirmaujanti ekipa pasikeitė – 25:26. Visgi kėlinio pabaigoje svečiams pranašumą sugrąžino amerikiečio D.Leonardo dvitaškis – 30:28.

G.Vrbancas antroje susitikimo dalyje tęsė savo puikų pasirodymą atakuojant iš toli – 36:30. Tiesa, alytiškių spurtas – 8:0 eilinį kartą pakeitė pirmaujančią komandą mače – 36:38. Nors šeimininkai savo pranašumą galėjo padidint baudų metimais, šie skriejo pro šalį, o panevėžiečiai trečiąjį ketvirtį užbaigė tolimu I.Neliubovo metimu – 47:44.

Ketvirtasis kėlinys tikra emocijų audra aikštelėje. Po D.Griškėno nesportinės pražangos ketvirčio viduryje keturių taškų svečių pranašumas ištirpo, tačiau „Lietkabelis“ išlaikė lygų rezultatą – 48:48. Likus žaisti 2 minutes, A.Brazio auklėtiniai pirmavo 4 taškais – 57:53. G.Staniulio dvitaškis sumažino šeimininkų deficitą – 57:55 (39 min.). Mačo pabaigoje apsigynę „Lietkabelio“ krepšininkai gavo teisę baudų metimais įtvirtinti pergalę, tačiau D.Leonardo šūviai skriejo pro šalį. Tiesa, „Dzūkijos“ desperatiškas metimas iš pusė aikštės tikslo nepasiekė ir pergalę šventė „Lietkabelis“.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis 15 (18 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 14, Paulius Dambrauskas 9.

„Lietkabelis“: Goranas Vrbancas 24, Ivanas Nelyubovas 9, Darrickas Leonardas 8, Mantas Virbalas 8.