LKL favoritus stabdo "Nevėžis" ir "Šiauliai"

2006 05 02 0:00

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritams šių metų atkrintamųjų varžybų pusfinaliai klostosi kaip niekad sunkiai

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų varžybų pusfinaliuose praėjusio sezono finalininkai patiria didžiulį varžovų pasipriešinimą - tik vienos iš ketverių pusfinalio rungtynių baigėsi didesniu negu 4 taškų skirtumu, o net per du mačus prireikė pratęsimų. Vakar staigmeną pateikė Kėdainių "Nevėžio" krepšininkai - per antrąsias pusfinalio rungtynes po pratęsimo jie 94:91 įveikė BBL čempionus Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkus. Rungtynių pradžioje atrodė, kad pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes Vilniuje 116:80 laimėję BBL čempionai be vargo laimės ir antrąjį mačą. Įpusėjus antram ketvirčiui "Lietuvos ryto" ekipa po Sandžio Buškevico pelnytų taškų metant iš po krepšio pirmavo 34:17. Vis dėlto "Nevėžio" krepšininkai pasiduoti neketino ir prieš didžiąją pertrauką ėmė laužyti Vilniaus ekipos gynybą. Po kelių iš eilės taiklių Mariaus Janišiaus ir Ryčio Adomavičiaus metimų aikštės šeimininkai sušvelnino skirtumą iki 7 (47:54), o prieš prasidedant ketvirtam kėliniui favoritų pranašumas sumenko iki 3 taškų (60:63). Nors vilniečiams ir buvo pavykę susigražinti dviženklį pranašumą (70:60), kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidę aikštės šeimininkai išplėšė pratęsimą. Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 10 sekundžių Mindaugas Lukauskis turėjo galimybę vilniečių persvarą padidinti iki 4 taškų, tačiau prametė abi baudas. Tuo naudodamiesi "Nevėžio" krepšininkai išplėšė pratęsimą - likus žaisti 1 sekundę netaiklų Adomavičiaus metimą pakartojo Marius Janišius (80:80).

Per pratęsimą vilniečiai ir toliau netaikliai metė baudas, o pergalės kvapą pajutę aikštės šeimininkai jos iš rankų nebepaleido.

Per didelį vargą LKL finalą pasiekė Kauno "Žalgirio" ekipa. Ji per pirmąjį pusfinalio mačą namie tik po dviejų pratęsimų 104:101 paklupdė "Šiaulius", o antrąsias rungtynes išvykoje laimėjo vos 4 taškų skirtumu - 84:80.

Penktadienio rungtynės

LIETUVOS RYTAS - NEVĖŽIS 116:80. Kėliniai: 33:18, 24:25, 27:22, 32:15. Lietuvos rytas: Jasaitis 18, House 15, Nielsenas 15, Mujezinovičius 14, Javtokas 13, Čukinas 11, Buškevicas 9 (11 rez.p.), Šležas 7, Lukauskis 6, Delininkaitis 4, Bakeris 4. Nevėžis: Česnauskis 18, Sakalauskas 13, Maceina 10, Adomavičius 9, Janišius 8, Stankus 7, Sirutavičius 7, Počiuipa 4, Savostjanovas 4. Taiklumas: dvitaškiai 34/55 (61,8) ir 28/40 (70), tritaškiai 9/19 (47,4) ir 4/16 (25), baudos 14/16 (84) ir 8/14 (66,7). Atkovoti kamuoliai 30 ir 22, rezultatyvūs perdavimai 28 ir 12, perimti kamuoliai 14 ir 8, klaidos 12 ir 26, blokuoti metimai 4 ir 3. Serija 1-0.

Šeštadienio rungtynės

ŠIAULIAI - ŽALGIRIS 80:84. Kėliniai: 22:23, 14:28, 19:13, 25:20. Šiauliai: Pakamanis 24, Masiulis 17, Jomantas 14, Klimavičius 10, Ruikis 6, Pauliukėnas 4, Vaičiūnas 3, Danusevičius 2 (Vaškys, Mažutis). Žalgiris: Beardas 18, Freemanas 17, Jankūnas 17, Serapinas 9, Mačiulis 8, Ginevičius 7, Šilinskis 6, Kalnietis 2 (Andersonas). Taiklumas: dvitaškiai 23/43 (53,5) ir 18/35 (51,4), tritaškiai 7/24 (29,2) ir 8/21 (38,1), baudos 8/19 (27) ir 12/27 (39). Atkovoti kamuoliai 27 ir 39, rezultatyvūs perdavimai 14 ir 18, perimti kamuoliai 5 ir 5, klaidos 10 ir 12, blokuoti metimai 2 ir 2. Serija 0-2.