LKL finalas grįžta į Kauną

2014 06 03 20:42
LKL finale „Neptūnas“ iškovojo antrą pergalę. bcneptunas.lt nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai neleido antradienį į uostamiestį atvykusiam Kauno „Žalgiriui“ šešioliktą kartą tapti stipriausia Lietuvos komanda.

Kazio Maksvyčio treniruojamas „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje laimėjo pirmas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes, per kitas tris dvikovas triumfavo žalgiriečiai ir, kai atrodė, kad titulą jie apgins jau antradienį, „Neptūnas“ vėl tarė savo žodį. Kovingumą ir drąsa pademonstravusi uostamiesčio ekipa laimėjo 87:86 ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2:3.

Šeštosios finalo rungtynės penktadienį bus žaidžiamos Kaune.

Antradienio dvikova Klaipėdoje buvo įtempta iki paskutinio švilpuko. Po dviejų Vytauto Šarakausko ir vieno Valdo Vasyliaus tritaškio šeimininkai pirmavo septyniais taškais (18:11). Antro kėlinio pradžioje tris kartus iš eilės nuo tritaškio linijos įmetęs „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis išvedė į priekį saviškius – 29:27. Tačiau dar iki ilgosios pertraukos „Neptūnas“ atstatė turėtą persvarą – 49:42, o trečio kėlinio pabaigoje šeimininkai buvo atitrūkę jau 11 taškų (70:59). Įpusėjus paskutiniam kėliniui „Žalgirio“ amerikietis Justinas Dentmonas metimu iš toli skirtumą sušvelnino (70:73), likus žaisti dvi minutes po Šarūno Jasikevičiaus taiklios atakos – 76:78. Lemiamu momentu iš toli neprašovė šeimininkų snaiperis Justinas Sinica ir V. Šarakauskas.

Pastarasis Klaipėdos ekipoje žaidė rezultatyviausiai – 19 taškų (tritaškiai 3/4). 12 taškų surinko paskutinėmis sekundėmis abu baudų metimus pataikęs J.Sinica. Kauno klube geriausiai sekėsi Justinui Dentmonui (16 taškų) ir A. Milakniui (15).

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ 87:86 (24:20, 25:22, 21:20, 17:24). „Neptūnas“: V. Šarakauskas 19 tšk. (3-3/4), M. Girdžiūnas ir J. Sinica (3-3/4) po 12, E. Ulanovas 11, M. Mažeika 10, S. Galdikas 8 (8 atk. kam.); „Žalgiris“: J. Dentmonas 16 (2-4/4), A. Milaknis 15 (3-/7), P. Jankūnas 13 (11 atk. kam.), A.Gudaitis ir R. Javtokas po 10, Š. Jasikevičius 9.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 21/41 (51 proc.) ir 22/36 (61 proc.), tritaškiai – 9/20 (45) ir 10/26 (38), baudos – 18/29 (62) ir 12/17 (71), kamuolys atkovotas 34 ir 35 kartus, rezultatyviai perduotas 17 ir 23, perimtas 7 ir 5, prarastas 11 ir 17 kartų.

Serija 2:3 (I rungtynės 71:59, II – 83:92, III – 75:82, IV – 72:88).