LKL lyderiai žygiuoja pergalingai

2009 03 23 0:00
Žalgirietis P.Jankūnas Marijampolės krepšininkams tapo galvos skausmu.
Eltos nuotrauka

Savaitgalį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate žaidė visos keturios pirmaujančios ekipos. Pergales įsirašė šalies čempionas Kauno "Žalgiris", vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" ir po pratęsimo laimėjęs Kėdainių "Nevėžis".

LKL nugalėtojo titulą ginantys žalgiriečiai savo arenoje 104:72 nepasigailėjo "Alytaus". Į aštuonioliktą iš eilės pergalę Kauno komandą vedė 33 taškus pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Paulius Jankūnas. Per aikštelėje praleistas 24 minutes puolėjas pataikė 10 dvitaškių iš 12. Keturioliktą pralaimėjimą patyrusioje ir 10 vietą užimančioje Alytaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Vilius Gabšys (22 tšk.).

Šiauliuose šeštadienį susikovė greta žengiančios ekipos: antrąją vietą užimantis "Lietuvos rytas" 73:64 įveikė laipteliu žemiau esančią "Šiaulių" komandą ir iškovojo šešioliktą pergalę iš 17 galimų. Šeimininkams tai buvo penkta nesėkmė per 17 susitikimų.

Šiauliečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir pirmavo 12:3. Antrame kėlinyje komandos apsikeitė vaidmeninis - aikštelėje šeimininkavo jau svečiai, o lūžis įvyko trečiame kėlinyje, jame šiauliečiai pralaimėjo atkarpą 0:16 (28 min. 36:54).

17 taškų nugalėtojams pelnė Artūras Jomantas, 15 taškų pridėjo ir 10 kamuolių atkovojo Marijonas Petravičius. Iš šeimininkų išsiskyrė Gintaras Kadžiulis (16 tšk.).

"Mus pražudė klaidų gausa, po savuoju krepšiu neatkovoti kamuoliai, - nesėkmės priežastis vardijo "Šiaulių" treneris Antanas Sireika. - Leidome ne kartą varžovams kartoti metimus. 16 papildomų šansų - labai daug."

"Lietuvos ryto" trenerio Rimo Kurtinaičio nuomone, šeimininkams koją kišo žemesnis meistriškumas, jis turėjo esminės reikšmės.

Atkakliausias mačas vakar vyko Kaune, kur vietos "Aisčiai" tik po pratęsimo 75:78 nusileido ketvirtojoje vietoje esančiam Kėdainių "Nevėžiui". Kėdainiškiams tai buvo dvylikta pergalė, "Aisčiams" - dvyliktas pralaimėjimas.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės Žydrūnas Stankus pelnė 2 taškus ir išvedė "Nevėžį" į priekį 67:69. Daugiau nei tris minutes abiejų ekipų žaidėjai nesugebėjo pelyti taškų ir tik likus žaisti 5 sekundes Ernestas Ežerskis išlygino skirtumą - 69:69. Valdas Dabkus metimu nuo trijų taškų linijos dar mėgino išplėšti kėdainiškiams pergalę, bet metimas buvo netaiklus. Per papildomas 5 minutes geriau sekėsi svečiams.

Eilinę nesėkmę patyrė paskutinėje vietoje esanti Marijampolės "Sūduva". Ji Kaune 74:91 turėjo pripažinti septintąją vietą užimančio Kauno "Kaunas Triobet" klubo pranašumą. 21 tašką nugalėtojams pelnė Vytenis Jasikevičius, o iš marijampoliečių geriausiai sekėsi Dariui Gvezdauskui (16 tšk.).

"Žalgiris" - "Alytus" 104:72 (31:24, 22:17, 30:14, 21:17). P.Jankūnas 33 tšk. (24 min., 2-10/12, 3-2/2, 1-7/7, 11 atk. kam.), M.Kalnietis 19 (7 rez. perd.), Artūras Milaknis 12; V.Gabšys 22 (3-4/10), A.Aleksandrovas 16, N.Varnelis 15 taškų (9 atk. kam.).

"Šiauliai" - "Lietuvos rytas" 64:73 (16:9, 13:24, 12:23, 23:17). G.Kadžiulis 16 (3-3/5), G.Vileita ir M.Kuzminskas - po 12, A.Danusevičius 6; A.Jomantas 17, M.Petravičius 15 (10 atk. kam.), M.Gecevičius 13, D.Zavackas 12, M.Lukauskis 8.

"Kaunas Triobet" - "Sūduva" 91:74 (24:14, 26:19, 18:26, 23:15). V.Jasikevičius 21 (3-3/9), A.Juškevičius 17, G.Žylė 10, M.Valukonis (8 atk. kam) ir T.Rakauskas - po 8; D.Gvezdauskas 16, T.Černeckis 15 (3-1/7), E.Kaupaitis 14, A.Oladimeji (11 atk. kam.) ir J.Kaziliūnas - po 7.

"Aisčiai" - "Nevėžis" 75:78 (25:14, 15:21, 15:24, 14:10; 6:9). D.Motiejūnas 25 (11 atk. kam.), P.Kleiza 12, T.Masiulis 10 (16 atk. kam.); G.Leonavičius 17, A.Viskontas 15, V.Dabkus ir Ž.Stankus po 14.