LKL pusfinalių pradžia - be siurprizų

2009 04 21 0:00
"Šiaulių" krepšininkai Vilniuje neketino pasiduoti be kovos. Su kamuoliu - rezultatyviausias "Lietuvos ryto" žaidėjas M.Petravičius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vakar prasidėjusios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalių varžybos baigėsi favoritų Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus "Lietuvos ryto" pergalėmis.

Čempionų titulą ginantys žalgiriečiai Sporto halėje 105:67 įveikė po dvejų metų pertraukos į pusfinalį patekusį Klaipėdos "Neptūną", o šalies vicečempionas bei Europos taurės laimėtojas "Lietuvos rytas" namie savo pranašumą prieš "Šiaulius" įrodė tik per antrą susitikimo dalį - 110:86.

Gintaro Krapiko treniruojamas "Žalgiris" jau po pirmo kėlinio įgijo solidžią persvarą (33:16), kuri nekėlė abejonių dėl mačo baigties. Ypač aktyviai per pirmąsias 20 minučių rungtyniavo kauniečių lyderis Paulius Jankūnas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Per kitus du kėlinius savo kraitį jis papildė dar dviem taškais ir dviem sugriebtais kamuoliais. 20 taškų ir 6 atkovotus kamuolius prie pergalės pridėjo Mantas Kalnietis. Uostamiesčio komandoje naudingiausiai žaidė Paulius Morkeliūnas - 16 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Tuo metu Antano Sireikos treniruojami šiauliečiai Vilniuje nenorėjo lengvai pasiduoti. Per pirmą kėlinį "Lietuvos ryto" žaidėjams teko besivejančiųjų vaidmuo. Tik 12 minutę Milko Bjelica rezultatą išlygino (29:29). Tuomet ant kulnų šeimininkams lipo jau svečiai. Lūžis įvyko 25 minutę, kai Rimo Kurtinaičio komandai pirmaujant 61:58 penkis taškus iš eilės pelnė M.Bjelica, du pridėjo Marijonas Petravičius ir "Lietuvos rytas" pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą (68:58).

M.Petravičius Vilniaus komandoje žaidė rezultatyviausiai - 21 taškas ir 9 atkovoti kamuoliai. 20 taškų surinko Donatas Zavackas, kuris rungtynių nebaigė - ketvirtame kėlinyje jis pasitempė čiurną ir paliko areną. Amerikietis Chuckas Eidsonas įmetė 16 taškų, atliko net 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius. "Šiaulių" komandoje geriausiai sekėsi Stefhonui Hannah, kuris pelnė 21 tašką (18 - per pirmus du kėlinius).

Antrosios pusfinalių, kuriuose kovojama iki dviejų pergalių, rungtynės vyks balandžio 29 dieną Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Kauno "Žalgiris" - Klaipėdos "Neptūnas" 105:67 (33:16, 21:21, 25:14, 26:16). Serija 1:0. P.Jankūnas 22 (2-8/10, 1-6/6, 12 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Kalnietis 20 (3-4/5, 6 atk. kam.), T.Klimavičius 16 (2-6/8, 8 atk. kam.), D.Šalenga 14, D.Šilinskis 13; P.Morkeliūnas 16 (7 atk. kam.), A.Eitutavičius 13, V.Vasylius 11.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 110:86 (24:26, 31:25, 22:14, 33:21). Serija 1:0. M.Petravičius 21 (9 atk. kam.), D.Zavackas 20 (2-5/6, 3-3/4), Ch.Eidsonas (3-0/4, 9 rez. perd., 5 atk. kam.) ir M.Lukauskis (3-4/8) - po 16, M.Bjelica (7 atk. kam.) ir A.Jomantas - po 10; S.Hannah 21, A.Danusevičius 13, M.Kuzminskas ir G.Vileita - po 9.