LKL - "Sakalų" ir "Nevėžio" pergalės

2012 12 08 19:29
Vilniaus "Sakalai" sutriuškino Panevėžio "Lietkabelį" 22 taškų skirtumu./sakalai.lt nuotrauka

LKL čempionate Vilniaus "Sakalai" sutriuškino Panevėžio "Lietkabelį", o Kėdainių "Nevėžis" įveikė Pasvalio "Pieno žvaigždes".

Šeštadienį BEKO-Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sužaistos dvejos rungtynės.

"Sakalai" sutriuškino 29 klaidas padariusį "Lietkabelį"

Vilniaus "Sakalai" namuose nugalėjo Panevėžio "Lietkabelio" krepšininkus rezultatu 74:52. "Lietkabelio" komanda į Vilnių atvyko 9-iese, tuo tarpu "Sakalai" šiam mačui registravo tik 8 žaidėjus.

Šeimininkai kiek tiksliau žaidė pirmajame kėlinyje ir greitai nutolo (4:1, 8min.). Bet Panevėžio komanda nepasimetė ir netrukus pasivijo bei aplenkė varžovus. Tačiau neilgam. "Sakalai" suaktyvino žaidimą puolime ir po dešimties minučių pirmavo 20:15.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai nemažino tempo ir kontroliavo žaidimo eigą. Nors "Lietkabelis" bandė vytis šeimininkus, tačiau visos jų pastangos nedavė vaisių. Prasidėjus didžiajai pertraukai "Sakalai" turėjo dviženkolį pranašumą - 42:32.

Trečiajame kėlinyje  drausmingesnį žaidimą demonstravę "Sakalai" išlaikė pranašumą savo rankose, o baigiantis ketvirčiui spurtavo ir dar labiau nutolo - 59:43.

Paskutiniame ketvirtyje "Sakalai" toliau pranoko "Lietkabelio" krepšininkus tiek puolime, tiek gynyboje. Svečiai dar nesibaigus rungtynėms buvo padarę netb 28 klaidas (69:52, likus 3min.). Vilniaus ekipa per likusį laiką nesuteikė vilčių Panevėžio komandai ir šventė užtikrintą pergalę.

"Nevėžis" pranoko "Pieno žvaigždes"

Tuo tarpu Kėdainių "Nevėžis" išvykoje nugalėjo Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkus rezultatu 76:70.

Dvikova Pasvalyje prasidėjo atkakliai. Didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena komanda, tačiau kiek tiksliau puolime žaidęs "Nevėžis" po dešimties minučių pirmavo 19:13.

Antrajame ketvirtyje svečiai toliau nemažino tempo ir išlaikė atotrūkį nuo šeimininkų. Nors "Pieno žvaigždės" buvo sumažinę deficitą iki 3 taškų, bet pasivyti varžovų iki didžiosios pertraukos nesugebėjo. Kėdainių krepšininkai sėkmingai sužaidė kėlinio pabaigą ir turėjo 8 taškų pranašumą - 40:32.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai nenuleido rankų ir, suaktyvinę žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje, sužaidus penkias minutes, panaikino deficitą (42:42). Vis dėlto Pasvalio krepšininkams taip ir nepavyko šiame ketvirtyje persverti rezultato savo naudai. "Nevėžis" vis sugebėdavo atsakyti tiksliomis atakomis ir neleido šeimininkams įsismaginti - 57:51 priekyje "Nevėžis".

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriam įpusėjus "Nevėžis", po Andriaus Aleksandrovo tolimo metimo,  pirmavo 67:61. Dažniau klydę, bet geriau dėl atšokusių kamuolių kovoję svečiai išlaikė persvarą savo rankose (71:66,  likus 2 min.). Po Mindaugo Girdžiūno tolimo šūvio  "Nevėžis"  jau pirmavo 74:68, A.Aleksandrovas pridėjo dvitaškį ir "Pieno žvaigždžių" situacija tapo nepavydėtina (76:68, likus 1 min.). Per likusį laiką šeimininkai stebuklo nesukūrė ir Kėdainių krepšininkai šventė pelnytą pergalę.