LKL sezono starte - "Neptūno" pergalė

2011 10 03 0:00
P.Juodžio treniruojami "Neptūno" krepšininkai naujajme LKL sezone įsirašė pirmąjį tašką.
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Šeštadienį sužaistos pirmosios XIX Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono rungtynės. Šventę savo žiūrovams padovanoję Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai įsirašė pirmąją pergalę.

Uostamiesčio ekipa naujoje "Švyturio" arenoje stebint maždaug 2 tūkst. žiūrovų 80:60 nugalėjo Panevėžio "Techaso" komandą.

Rankos nusviro

Du kėlinius panevėžiečiai kvėpavo šeimininkams į nugarą, tačiau po ilgosios pertraukos išryškėjo "Neptūno" pranašumas.

"Pirmus du kėlinius neradome savo žaidimo, matyt, vyrus kaustė jaudulys. Juk tai pirmosios oficialios sezono rungtynės. Negalėjome organizuoti greitų atakų, o būtent greitos atakos turėtų būti mūsų vizitinė kortelė", - dvi skirtingas žaidimo dalis įvertino nugalėtojų treneris Paulius Juodis.

Klaipėdiečiai LKL startavo be 206 cm ūgio amerikiečio Arinze Onuaku, kuris dvikovos išvakarėse per vakarinę treniruotę pasitempė čiurną. Šiandien po išsamesnių tyrimų paaiškės, kada amerikietis galės padėti ekipai.

"Neptūno" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo po 16 taškų pelnę Martynas Mažeika ir Marius Runkauskas, "Techaso" gretose nesulaikomas buvo Osvaldas Matulionis, taip pat surinkęs 16 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

"Techaso" strategas Gintaras Leonavičius pripažino, jog aktyvi ir svečiams neparanki šeimininkų gynyba davė rezultatų - panevėžiečiai neatlaikė tempo, o ir taiklumas nebuvo toks, kokio treneris laukė.

"Trečiame kėlinyje varžovai greitomis atakomis ir tritaškiais mus išmušė iš vėžių. Kai po "kliurkų" gauni tokias bombas, net rankos svyra", - sakė G.Leonavičius.

Kelios permainos

XIX LKL sezonas žada būti intriguojantis ir įdomus. Didžioji dalis LKL komandų vasarą sustiprino savo sudėtis pajėgiais ir patyrusiais krepšininkais, todėl kova turnyro lentelėje bus atkakli ir nenuspėjama.

Šį sezoną LKL čempionate varžysis 12 komandų. Po praėjusio sezono žemėlapyje neliko Alytaus komandos, kuri užėmė paskutinę, 13-ąją, vietą ir neteko teisės startuoti su pajėgiausiais krašto klubais.

Sumažėjo LKL ir sostinės ekipų - Vilniaus "Perlo" komandos teises ir pareigas perėmė Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipa. O "Kauno" ekipos krepšininkai šį sezoną buvo pakrikštyti "Baltų" pavadinimu.

Spalio pabaigoje LKL paskelbs naująjį generalinį rėmėją, pastaruosius du sezonus pagrindine rėmėja buvo aludarių įmonių grupė, o čempionatas vadinosi "Kalnapilis - LKL".

Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Kauno "Žalgiris" pirmąsias tarpusavio rungtynes LKL reguliariajame sezone sužais 2012 metų sausio 7 dieną. Į LKL atkrintamąsias varžybas pateks 8 geriausios komandos.

Ruošiasi sezonui

Spalio 4 dieną jėgas išmėgins Palangos "Naglis" ir "Žalgiris", o 6-7 dienomis čempionate startuos ir likusios ekipos. Komandos, oficialiai dar nepradėjusios sezono, baigia komplektuoti sudėtis ir jėgas bando per draugiškus susitikimus.

Rengtis naujajam sezonui baigė Utenos "Juventus" krepšininkai. Paskutiniuoju komandos naujoku tapo septyniolikmetis 188 cm ūgio gynėjas Aras Bražiūnas, o per paskutines kontrolines rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje uteniškiai 75:73 įveikė Vilniaus "Sakalų" komandą. Vilniečiai žaidė be traumuotų Lauryno Samėno, Virginijaus Sirvydžio, Pauliaus Joneliūno ir Ovidijaus Varanausko. Dvikovos pradžioje uteniškiai įgijo 18 taškų pranašumą (21:3), tačiau tai svečių neišgąsdino - lemiamo ketvirčio viduryje skaičiai buvo naudingi vilniečiams (63:62). Paskutinėmis rungtynių akimirkomis taikliau atakavę uteniškiai išplėšė pergalę.

20 taškų nugalėtojams pelnė Arūnas Vasiliauskas, 18 - Žydrūnas Urbonas. "Sakalų" komandoje sėkmingiausiai žaidė Augustas Pečiukevičius ir peržiūroje dalyvaujantis Deividas Pukis, jie pelnė po 14 taškų.

STATISTIKA

"Neptūnas" - "Techasas" 80:60 (18:18, 18:15, 16:8, 29:19). M.Mažeika (5 rez. perd., 22 nauding. bal.) ir M.Runkauskas - po 16, M.Ruikis 15, S.Galdikas 14, E.Dainys 9; O.Matulionis 16 (9 atk.), M.Kalvelis ir D.Tarvydas - po 10, K.Babkauskas 7.