LKL traukinys pajudėjo

2012 09 29 7:05
Lyderio vaidmens Šiauliuose ėmęsis "Lietkabelio" gynėjas G.Sirutavičius (su kamuoliu) taikliai svaidė iš toli, tačiau iki pergalės svečiams pritrūko daugiau rezultatyvių atakų. /kklietkabelis.lt nuotrauka

Trečiadienį atidarymo rungtynėmis prasidėjęs dvidešimtasis Lietuvos krepšinio lygos čempionatas įsivažiuoja. Ketvirtadienį kovas pradėjo dar šešios ekipos.

Pirmąsias pergales įsirašė šalies vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas", Šiaulių "Šiauliai Triobet" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".

R.Seibutis siautėjo

"Kai ruošėmės naujam sezonui, atidžiai sekėme visas "Neptūno" rungtynes. Klaipėdiečiai, palyginti su praėjusiais metais, sustiprino sudėtį, nes nori gerai pasirodyti LKL ir Vieningosios lygos turnyruose. Dėsime visas pastangas, kad oficialų sezoną pradėtume pergale", - čempionato išvakarėse sakė "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Džikičius.

Dar rugsėjo pradžioje jo auklėtiniai išmėgino jėgas su klaipėdiečiais Vlado Garasto taurės turnyre ir užtikrintai laimėjo - 94:78. Užvakar uostamiestyje per LKL čempionato dvikovą vilniečiai pergalę iškovojo panašiu rezultatu - 92:75.

Vasarą iš Vilniaus "Sakalų" į "Neptūną" perėjusio trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniams daugiausia rūpesčių kėlė varžovų lyderis Renaldas Seibutis. Pataikęs 9 dvitaškius iš 13 ir visus 10 baudų metimų antrą sezoną sostinėje rungtyniaujantis gynėjas pelnė 28 taškus. Jo naudingumo koeficientas - 30.

Tiesa, pirmame kėlinyje "Neptūno" žaidėjai diktavo sąlygas ir po dešimties minučių pirmavo 24:16. Tačiau antrą ketvirtį vilniečiai pradėjo spurtu 8:0 (24:24), o netrukus gynėjas Deividas Dulkys taikliu metimu iš toli nuvedė saviškius į priekį 27:26. Po ilgosios pertraukos svečiai pamažu didino skirtumą (50:38, 56:40, 84:66) ir užtikrintai įsirašė pirmąjį tašką.

Uostamiesčio komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 13 taškų pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Vytautas Šarakauskas.

Antroji LKL dvikova "Lietuvos ryto" laukia jau šiandien - šalies vicečempionus savo arenoje priims kitas sostinės klubas "Sakalai".

Pergalė sutvirtino psichologiškai

Iš pagrindų pasikeitusi Šiaulių komanda "Šiauliai Triobet" savo žiūrovams surengė šventę - 77:63 nugalėjo ambicingus planus turintį Panevėžio "Lietkabelį". Prieš didžiąją pertrauką "Lietkabelis" pirmavo 42:33, tačiau šeimininkų pergalę lėmė įspūdingai sužaistas trečias kėlinukas, jį šiauliečiai laimėjo 29:7. Po tokio smūgio svečiai nebeatsitiesė.

"Nežinau, kas mums nutiko. Kažkas sutriko", - trečią kėlinį apibūdino panevėžiečių gynėjas Gytis Sirutavičius. 5 tritaškius iš 9 įmetęs krepšininkas pelnė 17 taškų.

Į pergalę vedęs ir 22 taškus surinkęs Laurynas Samėnas didžiąją dalį taškų pelnė tritaškiais (6/12), o Aurimas Kieža pagal naudingumą (39 balai) tapo naujojo sezono rekordininku. Aurimas pelnė 18 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Nuo jo mažai atsiliko "Lietkabelio" naujokas 30-metis Kasparas Ciprussas. 210 cm ūgio vidurio puolėjas iš Latvijos surinko 17 taškų (dvit. - 8/9), 12 kartų sugriebė kamuolį ir surinko 33 naudingumo balus.

"Kai taip atsilikome, perimti iniciatyvą ir pasivyti įsibėgėjusius šeimininkus nebebuvo jėgų, - pripažino Panevėžio ekipos strategas Gintaras Leonavičius. - Lemiamą atkarpą pralaimėjome dėl iš po krepšio nepataikytų metimų."

Pergale oficialųjį sezoną pradėjęs naujasis Šiaulių ekipos treneris Gediminas Petrauskas savo komandą palygino su studentais, kuriems stinga nakties prieš egzaminą. Pasak jo, komanda jauna, trūksta susižaidimo, todėl rungtynės vyko banguotai.

"Ne taip svarbu, kaip pradėjome. Svarbiausia, kokias padarėme išvadas, - teigė G.Petrauskas. - Ši pergalė labai svarbi psichologiškai, nes sezono pradžioje pora pralaimėtų rungtynių gali palaužti."

Po šios dvikovos šiauliečiai neturės kada ilsėtis - jau vakar Estijos Rakverės mieste jie pradėjo kovas Baltijos krepšinio lygos taurės turnyre. Penktadienį pusfinalyje Lietuvos ekipa kovojo su Liepojos "Lauvas" (Latvija) komanda, kuriai atstovauja buvęs Panevėžio klubo gynėjas Ernestas Ežerskis. Kitame pusfinalyje grūmėsi Estijos klubai - Rakverės "Tarvas" ir daugkartinis šios šalies čempionas Tartu "TU/Rock". Pastarojoje komandoje, kurią treniruoja buvęs "Žalgirio" krepšininkas Gertas Kullamae, žaidžia lietuvis Egidijus Dimša. Pusfinalius laimėjusios ekipos šiandien 17 val. žais dėl taurės, o pralaimėjusios komandos 14.30 val. kovos dėl trečiosios vietos.

Subyrėjo paskutiniame kėlinyje

Pasvaliui šventę dovanojo vietos "Pieno žvaigždžių" krepšininkai, 75:53 įveikdami svečius iš Vilniaus - "Sakalus". Vilniečiai po pirmo kėlinio pirmavo 23:15, po antro - 37:30, po trečio - 46:45. Viskas pasikeitė per paskutines 10 minučių. Per šią atkarpą "Pieno žvaigždžių" krepšininkai atsigriebė už prarastą laiką ir ketvirtį laimėjo 30:7, o rungtynes - 75:53. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaisdamas amerikietis Trevonas Hughesas pelnė 18 taškų, sostinės ekipoje geriausiai sekėsi 12 taškų surinkusiam Petrui Baločkai.

STATISTIKA

Pasvalio "Pieno žvaigždės" - Vilniaus "Sakalai" 75:53 (15:23, 15:14, 15:9, 30:7). T.Hughesas 18 tšk. (4 kld.), E.Ulanovas 12, T.Biggsas 9; P.Baločka 12 (2-5/11, 11 atk. kam.), J.Gintvainis 11, P.Dambrauskas 9.

"Šiauliai Triobet" - Panevėžio "Lietkabelis" 77:63 (18:26, 15:16, 29:7, 15:14). L.Samėnas 22 (3-6/12, 14 atk. kam.), L.Jacksonas 14; K.Ciprussas (2-8/9, 12 atk. kam., 8 išpr. praž.) ir G.Sirutavičius (2-1/6, 3-5/9, 6 rez. perd.) - po 17, A.Drungilas 9.

Klaipėdos "Neptūnas" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 75:92 (24:16, 12:26, 16:28, 23:22). V.Šarakauskas 13 (12 atk. kam.), D.Gailius 12 (8 atk. kam.), M.Mažeika 10; R.Seibutis 28 (28 min., 2-9/13, 3-0/3, 1-10/10, 30 naud. bal.), M.Katelynas 14 (10 atk. kam.), D.Ivanovas 13.