LMKL čempionės rungtynių pabaigoje palaužė „Aistes-LSU-Paradis“

2014 10 28 18:51
Augusto Didžgalvio nuotrauka

Trečiąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo titulą ginanti Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (3/2) ekipa, kuri namuose po įtemptos kovos rezultatu 64:59 (18:22, 13:15, 15:10, 18:12) palaužė Kauno Aistes-LSU-Paradis“ (3/2).

Mačą sėkmingiau pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ ekipa, kuri spurtavo 6:0 bei išsiveržė į priekį 8:2, taip priversdamos kauniečių trenerį Laimoną Eglinską paprašyti minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui Lauros Svarytės ir Jolantos Marmienės taiklūs metimai leido „Aistėms-LSU-Paradis“ sumažinti atsilikimą – 9:10, o vėliau jį ir išlyginti – 12:12. Kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė „Aistėms“, kurios išsiveržė į priekį –22:18.

Antrajame kėlinyje „Aisčių“ pranašumas šoktelėjo iki 9 taškų, bet CH. Reed dėka „Kibirkštis“ priartėjo – 27:30. Visgi sėkmingas Neringos Skadaitės ir J. Marmienės žaidimas leido kaunietėms visą kėlinį pirmauti ir po dviejų ketvirčių turėti 6 taškų pranašumą – 37:31.

Visą didžiąją trečiojo kėlinio dalį „Aistės“ išlaikė 5 – 7 taškų pranašumą, bet likus iki ketvirčio pabaigos kiek daugiau nei 3 minutėms, vilnietės sugebėjo varžoves kiek prisivyti – 40:43, o po Nyshos Hammonds dvitaškio „Kibirkštis“ jau pradėjo kvėpuoti varžovėms į nugarą – 42:43. Baigiantis kėliniui po taiklaus Eglės Šniokaitės metimo „Kibirkštis“ jau buvo priekyje – 46:45, bet taiklūs L. Svarytės metimai leido „Aistėms“ persvarą susigražinti – 47:46.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečių persvara buvo šoktelėjus iki 6 taškų – 56:50, bet „Kibirkštis“ vis priartėdavo, o likus kiek mažiau nei 3 minutes, vilnietės rezultatą išlygino ir išsiveržė į priekį – 58:56. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Kibirkštis“ ir padidinus savo pranašumą iki 5 taškų laimėjo rungtynes – 64:59.

„Kibirkštis-VIČI“: I. Šimkutė 17 (6/12 dvitaškiai, 5/6 baudų metimai), Ch. Reed 16, V. Horobets 12, N. Hammonds 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Aistės-LSU-Paradis“: N. Skadaitė 17 (7/15 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), J. Marmienė 16, G. Tamašauskaitė 8 (5 rez. perd.), L. Želnytė 7, L. Svarytė 6 (9 atk. kam.).

Kibirkšties-VIČI treneris A. Paulauskas: mes dar nežaidžiame, o tik atliekame sunkų darbą

Po rungtynių antrasis "Kibirkšties-VIČI" treneris Algirdas Paulauskas teigė, kad komandai dar trūksta susižaidimo.

"Mūsų merginos vis dar nėra susižaidusios. Šįkart daug problemų pridarė varžovių aikštės gynyba, negalėjome užpulti. Tokios rungtynės ir išėjo. Kai kurios žaidėjos daro tas pačias klaidas, skuba, kai reikia žaisti lėčiau. Kol kas mes dar nežaidžiame, o tik atliekame sunkų ir juodą darbą, katorgą. Malonumo nejaučia nei merginos, nei treneriai, nei žiūrovai. Tačiau svarbiausia, kad pasiekėme pergalę.

Norėjome viską greitai padaryti, o greitis atidavė iniciatyvą varžovėms. „Aisčių“ komandai pasitikėjimas savo jėgomis atėjo iš mūsų komandos. Komanda visiškai sutriko prieš aikštės gynybą. Mes treniruotėje bandėme žaidimą prieš „zoną“, žinojome, kad kaunietės gali taip gintis. Mūsų merginos neatliko, tai ką buvome paruošę. Negalime vien kalbėti apie aikštės gynybą, kai mes žaidėme blogai. Todėl negaliu atsakyti, ar aikštės gynyba buvo labai gera, ar mūsų žaidimas labai prastas. Merginos neklauso, ką sako treneriai, tai išeina toks chaosas.

Prieš rungtynes kalbėjome apie L.Svarytę, tačiau šiais laikais visos žaidėjos pataiko. Visi žino, kad L.Svarytė įmeta daug taškų, atkovoja daug kamuolių. Kaunietės pataikė tritaškius, kelis įmetė tikrai sunkius. Jolanta Marmienė mums įmetė tris tritaškius. Tritaškininkes reikia „pagaminti“, tik tada jos bus. Kiekvieną mėnesį reikia sunkiai dirbti. Žinoma, reikia turėti ir medžiagą", - sakė A. Paulauskas.