LSKL čempionate – triuškinimų lavina

2014 12 02 11:01
Klaipėdos universiteto krepšininkai - Studentų lygos lyderiai.   KU nuotrauka

Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) šį sezoną labiausiai stebinanti Klaipėdos universiteto (KU) ekipa tebetriuškina varžovus vieną po kito.

Šįkart uostamiesčio krepšininkai namie net 47 taškų skirtumu – 114:67 (29:21, 32:11, 23:23, 30:12) triumfavo prieš pernykštę bronzinę prizininkę Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Mindaugo Stašio treniruojami klaipėdiečiai dar iki didžiosios pertraukos atitrūko 29 taškų skirtumu – 61:32 ir dėl nugalėtojo niekam nebekilo abejonių. KU komandą į pergalę vedė Tadas Maželis, jis pelnė 30 taškų (14/17 dvit., 2/2 baudos, 10 tk. Kam., 6 rez. perd., 41 naudingumo balas), Evaldas Šaulys pridėjo 16 taškų, Valentas Tarolis – 14, Domininkas Matutis – 12 tšk.

ŠU komandą bandė gelbėti prieš porą metų KU ekipos garbę gynęs Modestas Kumpys. Jis šiauliečiams surinko 29 tšk., Arūnas Sajavičius -16.

KU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 66:38 ir taikliau atakavo iš visų pozicijų: dvitaškiai - 66 ir 42,3 proc., tritaškiai - 35,9 ir 21,7 proc., baudos - 100 ir 75 procentų.

„Į Klaipėdą atvykome ne pajėgiausios sudėties, tad pritrūkome kvapo ir jėgų. Šįkart neturėjome šansų ir minčių laimėti, tačiau Šiauliuose bandysime įrodyti, kad mes galime įveikti klaipėdiečius. Norėtųsi jiems revanšuotis panašiu taškų skirtumu. Manau, kad galime tai padaryti“, - sakė ŠU komandos treneris Vaidas Pauliukėnas.

Po šių rungtynių KU (7 pergalės, 1 pralaimėjimas) pakilo į pirmąją vietą LSKL turnyro lentelėje, o ŠU (5 pergalės, 3 pralaimėjimai) smuktelėjo į penktąją poziciją.

MRU sugrįžo į pergalių kelią

Po dviejų iš eilės pralaimėjimų pergalę šventė LSKL čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai. Jie svečiuose 94:71 (18:21, 24:18, 19:23, 33:9) nugalėjo kitą sostinės ekipą – Lietuvos edukologijos universitetą (LEU).

Tris kėlinius virė permaininga ir nuožmi kova. Prieš lemiamą ketvirtį LEU dar minimalia persvara pirmavo – 62:61, tačiau ketvirtame kėlinyje MRU kilo į lemiamą šturmą ir jau po penkių minučių susikrovė 18 taškų persvarą – 82:64.

MRU komandai Tadas Rinkūnas surinko 23 taškus, Dovis Bičkauskis -19, Antanas Udras – 13 (11 atk. kam.), Rytis Pipiras – 10. LEU gretose išsiskyrė Darius Tarvydas - 19 tšk., Edvinas Šeškus – 13, Gediminas Povilaičius – 10 (13 atk. kam.).

„Labai sunkiai, bet pagaliau grįžome į pergalių kelią. Teko kaip reikiant paprakaituoti. Žmoniškieji resursai nėra begaliniai, matome, kad žaidėjai yra išsekę tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Džiugu, kad ketvirtajame kėlinyje sukandę dantis sugebėjome atitrūkti ir laimėti. Pastaruoju metu nesiklijuoja mūsų žaidimas, tai lyg koks užėjęs maras“, - situaciją vaizdžiai pakomentavo vienas MRU komandos vadovų ir trenerių Vytautas Poteliūnas.

LSU palaužė VU

Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai Vilniuje 80:58 (19:21, 23:9, 18:10, 20:18) nugalėjo šiemet buksuojančius Vilniaus universiteto (VU) krepšininkus.

Kauniečiams po 16 taškų pelnė Paulius Malašauskas ir Šarūnas Beniušis (12 atk. kam.), 14 taškų prie pergalės pridėjo Taurantas Tamošiūnas. VU gretose po 12 taškų surinko Augustas Šiliauskas ir Domantas Pipiras, 11 – Kostas Jonuška.

„Vaikinai tvarkingai gynėsi, laikėsi žaidybinio plano, disciplinos ir iškovojome gražią pergalę“, - džiaugėsi LSU ekipos treneris Edas Nickus.

KTU pamoka debiutantams

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai savo aikštėje 86:55 (18:7, 20:15, 31:19, 14:14) nugalėjo LSKL debiutantus Kauno kolegijos (KK) krepšininkus. KTU gretose išsiskyrė 14 taškų pelnęs Paulius Valinskas, po 11 surinko Mikita Balaban ir Renaldas Simanavičius, 10 – Martynas Sajus. KK komandai 15 taškų pelnė Paulius Gadliauskas, po 10 - Paulius Gružauskas ir Aurimas Gavelis.

Paskutinėse šio turo rungtynėse Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipa namie 94:66 įveikė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) krepšininkus.