Lyderiams neįkando ir panevėžiečiai

2012 11 12 8:21
"Lietkabelio" vyriausiasis treneris Ž.Valuckis buvo nepatenkintas, kaip auklėtiniai metė baudas./kklietkalbelis.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate be pralaimėjimų žengia keturios komandos, o tvirčiausiai iš jų laikosi šešias pergales iš eilės iškovoję "Prienų" krepšininkai.

LKL lyderiai prieniškiai šeštą pergalę iškovojo Panevėžyje - 80:74 palaužė "Lietkabelį". 23 taškus nugalėtojams pelnė Artūras Milaknis. Jis pataikė net 6 tritaškius iš 7.

Prasidėjus paskutinei minutei šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (74:74), tačiau per likusias 43,3 sek. prieniškiai pelnė 6 taškus be atsako ir įsirašė jau 14 pergalę šio sezono turnyruose.

"Lietkabelio" vyriausiasis treneris Žydrūnas Valuckis savo oponentui Virginijui Šeškui žadėjo kitąkart nebeleisti iš Panevėžio išsivežti pergalės. Ž.Valuckis ypač buvo nepatenkintas, kaip auklėtiniai metė baudas (taiklumas 54 proc.). "Galima tritaškius pramesti, bet baudas privaloma pataikyti. Kai vienas žaidėjas prameta dvi baudas iš eilės, vėliau kitas nepataiko dviejų metimų, tai kerta per kelius, atrodo, blogiau būti negali", - sakė "Lietkabelio treneris.

Savo ruožtu V.Šeškus gyrė kovingą ir ambicingą Panevėžio ekipą, o saviškiams turėjo priekaištų dėl sužaisto paskutinio kėlinuko. Jis pripažino, jog komanda šiemet pirmąkart turėjo tokias sunkias rungtynes išvykoje.

Ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo nuo lapkričio 9 dienos prie senojo vardo grįžusi "Šiaulių" komanda (sezoną pradėjo pavadinimu "Šiauliai Triobet"). Ketvirtąją vietą užimantys šiauliečiai Vilniuje tik po pratęsimo 75:67 įveikė "Sakalus". Svečių pranašumas išryškėjo tik per pratęsimą. Prasidėjus papildomoms 5 minutėms Lewisas Jacksonas pelnė 5 taškus paeiliui, ir "Sakalai" pasivyti varžovų nebesugebėjo.

"Komanda nebuvo tinkamai nusiteikusi. Praradome daug kamuolių, vėl netaikliai metėme baudas (19/30). Žaidimas nebuvo gražus, bet gavome gerą pamoką", - sakė "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

Be pergalių ir toliau lieka "Palangos" krepšininkai. Savaitgalį namie palangiškiai 74:84 pralaimėjo Kėdainių "Nevėžiui", šiam tai buvo antra pergalė. Per ketvirtas rungtynes Pasvalio "Pieno žvaigždžių" komanda savo aikštelėje 73:72 įveikė antrą nesėkmę patyrusią Utenos "Juventus" ekipą.

Pralaimėjimo kartėlio LKL turnyre dar nejuto lyderių grupėje esantys Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Kauno "Žalgiris". Tačiau vakar "Žalgiris" buvo priverstas įsirašyti pirmą nesėkmę oficialiose šio sezono rungtynėse. VTB Vieningosios lygos varžybose Rygoje žalgiriečiai 72:77 (22:23, 23:20, 19:19, 8:15) pralaimėjo Ramūno Butauto treniruojamai VEF komandai. Rezultatyviausiai Kauno ekipoje žaidė 18 taškų pelnęs Kšištofas Lavrinovičius. VEF į pergalę vedė Donatas Zavackas (17 tšk.).

STATISTIKA

"Palanga" - Kėdainių "Nevėžis" 74:84 (16:21, 25:16, 21:21, 12:26). E.Lengvinas 20 tšk. (3-1/7), M.Atoyebi 19, P.Brownas 17; G.Sirutavičius 18 (3-5/5), D.Šilinskis 12, T.Černeckis ir R.Jakštas po 11.

Panevėžio "Lietkabelis" - "Prienai" 74:80 (17:18, 22:21, 15:29, 20:12). D.Griškėnas 24, T.Jogėla 9; A.Milaknis 23(3-6/7), G.Kadžiulis 20, S.Vene 12.

Pasvalio "Pieno žvaigždės" - Utenos "Juventus" 73:72 (16:20, 18:21, 19:16, 20:15). T.Hughesas 21, T.Biggsas 16, G.Maceina 10; D.Leonardas 14, A.Viskontas, D.Gvezdauskas ir L.Kisielius po 10.

Vilniaus "Sakalai" - "Šiauliai" 67:75 (22:12, 12:19, 17:16, 11:15; 5:13). E.Baniulis 18, J.Sinica 14, R.Matulis 11; V.Šulskis 13, P.Dia (11 atk. kam.) ir A.Kieža (14 atk. kam.) po 11.