Lygiai su „Anadolu Efes“ žaidęs „Žalgiris“ Stambule krito paskutinėmis minutėmis

2013 11 07 22:51

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko palaužti Eurolygos favoritų jų aikštėje. Eurolygos ketvirtojo turo rungtynėse žalgiriečiai 34 minutes lygiai kovojo su Stambulo „Anadolu Efes“ komanda, bet vėliau įstrigo varžovų gynyboje ir pralaimėjo 61:72 (27:27, 11:11, 11:13, 12:21).

Susitikimas prasidėjo itin rezultatyviai. Per 4 minutes Paulius Jankūnas ir Justinas Dentmonas pelnė po 6 taškus ir „Žalgiris“ buvo žingsneliu priekyje – 12:10. Tada turkai surinko 8 taškus be atsako (18:12), bet lyderio vaidmens vėl ėmėsi J.Dentmonas. Iš pradžių jis prasiveržė po krepšiu, sulaukė Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio bei vieną po kito smeigė savo trečiąjį ir ketvirtąjį tritaškius (22:24). Greta J.Dentmono rungtyniavo ir Šarūnas Jasikevičius, kuris pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o K.Lavrinovičius po J.Dentmono perdavimo prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą išlygino rezultatą – 27:27.

Antrasis ketvirtis buvo priešingas pirmajam – per jį abi komandos sunkiai rinko taškus. Iš pradžių K.Lavrinovičius pratęsė „Žalgirio“ spurtą (13:3), o kamuolį puolime atkovojęs J.Dentmonas perdavė jį į krepšį įdėjusiam Tadui Klimavičiui – 31:29. Dar vieną dvitaškį iš vidutinio nuotolio pataikė Š.Jasikevičius (33:29), tačiau tada abi komandos pateko į duobę. Kamuolį perėmęs Artūras Milaknis užbaigė greitą ataką, taiklus buvo ir jo tritaškis (38:33), bet šiuos metimus skyrė 3 minučių praraja. Dar blogiau buvo tai, kad per paskutines 3 antrojo kėlinio minutes „Žalgiris“ taškų nebepelnė. Tiesa, ne ką geriau atakavo ir „Anadolu Efes“, todėl įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 38:38.

Nors A.Milaknis buvo tikslus pirmosios trečiojo kėlinio atakos metu (40:38), po to per 4 minutes tiek jo du tritaškiai, tiek du P.Jankūno metimai iš po krepšio buvo netaiklūs. Per tą laiką šeimininkai kiek atsiplėšė 46:40, bet tas pats A.Milaknis dar vienu tritaškiu kirpo šią persvarą pusiau – 43:46. Kitą metimą žalgiriečiai pataikė vėl tik po 3 minučių pertraukos – K.Lavrinovičius taikliai šovė iš toli. Jo pavyzdžiu pasekė ir Martynas Pocius (49:50), bet pora klaidų trečiojo kėlinio pabaigoje neleido persverti rezultato – 49:51.

Tą pavyko padaryti, kai tritaškį pataikė Š.Jasikevičius – 52:51. Po šeimininkų tritaškio kitoje atakoje kamuolį perėmęs J.Dentmonas jį puikiai perdavė T.Klimavičiui, kuris dar kartą dėjimu sudrebino varžovų lanką – 54:54. Tada Tadija Dragicevičius prasiveržė po krepšiu ir pataikė sudėtingą tritaškį, bet K.Lavrinovičius baudomis švelnino rezultatą – 56:59. Netrukus T.Dragicevičius po vos neprarasto kamuolio smeigė dar vieną skaudų dūrį iš toli, o žalgiriečiai net tris atakas iš eilės nesugebėjo susikurti progos metimui. Kitoje aikštės pusėje tuo pasinaudojo 4 taškus pelnęs Semihas Erdenas ir paskutiniai T.Klimavičiaus bei P.jankūno taškai jau nieko nebelėmė. „Žalgiris“ pralaimėjo rungtynes 61:72.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 14 (4/8 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 7 kld.), K.Lavrinovičius 11, A.Milaknis 10, P.Jankūnas 9 (11 atk. kam.), Š.Jasikevičius 8, T.Klimavičius 6, M.Pocius 3, R.Javtokas 0 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 0, T.Dimša 0.

„Anadolu Efes“: S.Hopsonas 15, K.Vasileaidis 13 (3/9 trit.), D.Savanovičius 13, T.Dragicevičius 10 (2 blk.), S.Erdenas 10 (8 atk. kam.).