M. Solopovos tritaškių šou padėjo „Fortūnai“ palaužti „Kibirkšties-VIČI“ ekipą

2014 11 25 20:02

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) šeštąją pergalę iškovojo Klaipėdos „Fortūna“ (6/4), kuri namuose rezultatu 68:65 (12:14, 24:12, 19:17, 13:22) po atkaklios kovos rungtynių pabaigoje įveikė Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (6/4) ekipą.

Pirmajame ketvirtyje ilgą laiką priekyje, nors ir maža persvara, tačiau buvo „Fortūna“ (9:6), tačiau kėlinio pabaigoje „Kibirkštis“ žaidė sėkmingiau. Vilnietės kibiau gynėsi bei tiksliau atakavo krepšį ir po pirmojo kėlinio pirmavo – 14:12.

Antrajame ketvirtyje kova ir vėl vyko apylygiai, bet žingsneliu priekyje vis dar buvo vilnietės. Po Eglės Šniokaitės ir Ievos Šimkutės dvitaškių, „Kibirkštis“ kiek atitolo (22:17), tačiau puikiai žaidusi Marina Solopova ne tik išlygino rezultatą (22:22), bet po dviejų taiklių tolimų metimų ir išvedė savo komandą į priekį – 28:22. Per visą antrąjį ketvirtį klaipėdietės sužaidė sėkmingą atkarpą 17:2 bei po antrojo ketvirčio susikrovė jau dviženklį pranašumą – 36:26.

Trečiajame ketvirtyje ir toliau tęsėsi M. Solopovos tritaškių šou, kurių dėka „Fortūna“ beveik visą kėlinį išlaikė dviženklį pranašumą – 53:41. Kėlinį taikliu metimu baigė ne kas kitas, o itin aktyviai puolime žaidusi M. Solopova, po kurios dvitaškio metimo „Fortūna“ jau buvo priekyje rezultatu 55:43.

Paskutiniame ketvirtyje „Fortūna“ atsipalaiduoti nežadėjo ir varžovių per arti neprisileido, o įpusėjus ketvirčiui klaipėdietės atitrūko jau 17 taškų – 63:46. Likus iki kėlinio pabaigos trims minutėms, „Kibirkščiai“ pavyko apsiginti ir tiksliai sužaisti puolime bei sumažinti atsilikimą – 52:63. Nors vilnietės ir sėkmingai žaidė gynyboje bei likus minutei sumažino atsilikimą iki 9 taškų (57:66), o kiek vėliau ir iki 3 (65:68), tačiau laiko, kovoti dėl pergalės nebeužteko. „Fortūna“ namuose šventė pergalę rezultatu 68:65.

„Fortūna“: M. Solopova 24 (6/11 tritaškiai, 7 rez. perd., 37 naud. bal.), L. Aglinskaitė 12, M. Grigalauskytė 10 (15 atk. kam.), R. Mizgerytė 9.

„Kibirkštis-VIČI“: I. Šimkutė 16 (8/17 dvitaškiai, 10 atk. kam.), D. Šarauskaitė (7 atk. kam., 21 naud. bal.) ir A. Baletič po 11, N. Hammonds 9.