Mačo pabaigoje atsipalaidavęs „Lietuvos rytas“ atsilaikė Izraelyje

2014 11 12 22:25
„Lietuvos ryto“ atakų lyderis šiame Europos taurės sezone yra vidutiniškai po 16 taškų pelnantis Gediminas Orelikas. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Europos taurės turnyro pirmąjį ratą Vilniaus „Lietuvos rytas“ (4-1) užbaigė Jeruzalėje 81:70 (21:14, 22:16, 19:14, 19:26) įveikdamas vietos „Hapoel“ (1-4) krepšininkus.

Po trijų kėlinių aikštėje dominavusių vilniečių persvara siekė 18 taškų, (62:44), o ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4 min. Virgnijaus Šeškaus auklėtiniai dar pirmavo 19 taškų (69:50). Visgi per anksti pergale patikėję svečiai vos neprisižaidė su ugnimi.

Matydamas, jog komanda pirmauja įtikinamai, „Lietuvos ryto“ treneris į aikštelę išleido daug kritikos šiame sezone sulaukiantį Kirilą Natiažką. Sulig ukrainiečio pasirodymu vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Pradžioje vilniečiai keletą kartų suklydo gindamiesi po krepšiu, o netrukus šiurkščios klaidos pasipylė ir aikštės viduryje.

Šeškus mėgino gelbėtis prašydamas dviejų minutės pertraukėlių, tačiau skirtumas tirpo lyg ant mielių. Likus žaisti mažiau nei 2 min. iš „Lietuvos ryto“ persvaros tebuvo likę 6 taškai (74:68). Svečių laimei, lemiamu momentu keletą sudėtingų dvitaškių pataikė Gediminas Orelikas ir dar labiau priartėti „Hapoel“ nesugebėjo.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 16 (3/5 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam.), Adas Juškevičius 13 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas 13, Billy Baronas 12 (4/5 trit.), Mindaugas Lukauskis 9, Travisas Leslie 7.

„Hapoel“: Donta Smithas 23 (9/13 dvit.), Josephas Jonesas 16 (2/8 baud., 10 atk. kam.), Derwinas Kitchenas 12, Lioras Eliyahu 9.