Maskvietės atsirevanšavo

2008 11 28 0:00
Vienintelė C.Langhorne (kairėje) TEO komandai vakar pelnė per dešimt taškų.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Dvejų pastarųjų metų Eurolygos čempionės Maskvos srities "Spartak" krepšininkės su kaupu atsirevanšavo Vilniaus TEO komandai už pralaimėjimą Vilniuje.

Traumų išretinta Vilniaus TEO komanda vakar per Eurolygos D grupės septintojo turo rungtynes išvykoje beviltiškai pralaimėjo "Spartak" krepšininkėms - 41:85 (7:24, 11:28, 11:16, 12:17). Tai buvo trečioji Vilniaus ekipos nesėkmė, o šeštą pergalę iškovojusi "Spartak" ir toliau tvirtai pirmauja grupėje.

Mūsiškės pirmavo tik po R.Valentienės tritaškio, kuri pirmoji pelnė taškų. Į tai varžovės atsakė spurtu 19:0 (!) ir kėlinuką laimėjo 24:7. Antrajame kėlinyje Rusijos komandos persvara vis didėjo, o ilsėtis ekipos išėjo "Spartak" pirmaujant... 52:18.

Per pirmąją tarpusavio dvikovą Vilniuje TEO žaidėjos taikliai atakavo iš įvairių nuotolių, o vakar mūsiškėms viskas nesisekė. TEO pataikė tik 11 dvitaškių iš 42 (26,1 proc.) ir 2 tritaškius iš 21 (9,5 proc.).

Vienintelė Crystal Langhorne TEO komandai pelnė daugiau nei 10 taškų - jos kraityje 17 taškų ir 11 kartų atkovotas kamuolys. Antra pagal rezultatyvumą Lietuvos ekipoje buvusi R.Valentienė surinko 8 taškus. Maskvos srities komandoje rezultatyviausia buvo Diana Taurasi, visus 14 taškų pelniusi per pirmąją susitikimo dalį.

Tuo metu iš Eurolygos pasitraukus bankrutavusiam ir išformuotam Maskvos CSKA klubui, Rusijos krepšinio federacija FIBA Europe organizacijai turės sumokėti 30 tūkst. eurų baudą. Tokia sankcija numatyta FIBA Eurolygos moterų turnyro reglamente. Būtent 30 tūkst. eurų sumą, kaip garantinį užstatą už dalyvavimą Eurolygoje, šalies krepšinio federacijai sezono išvakarėse pervedė Rusijos sostinės klubas. CSKA žaidė Eurolygos B grupėje ir buvo laimėjusios ketverias rungtynes iš šešerių. Organizatoriai anuliavo visus Maskvos ekipos rezultatus.