Mažajame finale - lygybė

2015 06 03 6:00
Išlaikyti intrigą mažajame finale "Juventus" komandai (raudona apranga) padeda gera gynyba. www.utenosjuventus.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serija dėl bronzos medalių vyksta gerokai atkakliau nei didysis finalas tarp turnyro grandų.

Utenos "Juventus" krepšininkai kovoje dėl bronzos namie 76:66 (19:17, 14:15, 22:16, 21:18) nugalėjo Klaipėdos "Neptūną" ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:1. Pirmąsias rungtynes 88:75 buvo laimėję klaipėdiečiai.

Per dvikovą Utenoje lemiamą persvarą šeimininkai įgijo antroje mačo dalyje. Trečiame ketvirtyje "Juventus" spurtavo 7:0 ir atitrūko 40:32, o ketvirtame ketvirtyje po dviejų Edgaro Stanionio taiklių tritaškių metimų nutolo 65:49 bei nepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

Po rungtynių "Juventus" treneris Dainius Adomaitis sakė, kad tik gerai ginantis galima tikėtis sėkmės: "Pagrindinė pergalės priežastis yra gynyba. Klaipėdoje mes kiekviename kėlinyje leidome varžovams įmesti 20 ir daugiau taškų, o šį kartą sugebėjome sustabdyti "Neptūno" puolimą. Gynyba yra sunkus darbas. Nelengva praleisti tik 66 taškus, bet įmanoma. Tokią seriją galima laimėti tik patikimos gynybos dėka."

D. Adomaitis pabrėžė, kad jo auklėtiniai gerai dalinosi kamuoliu - "Juventus" per rungtynes atliko 24 rezultatyvius perdavimus ("Neptūnas" - 15).

"Šios serijos favoritas yra "Neptūnas", tačiau po tokių rungtynių mes įgauname daugiau pasitikėjimo savo jėgomis", - teigė Utenos komandos treneris.

"Neptūno" strategas Kazys Maksvytis apgailestavo, kad jo komanda po didžiosios pertraukos nesugebėjo atlaikyti varžovų pasiūlyto tempo: "Tradiciškai palūžtame trečiame kėlinyje. Mums pritrūko šviežumo ir energijos. Po to turėjome rizikuoti ir varžovai tuo pasinaudojo."

Snaiperių gabumais garsėjantys klaipėdiečiai Utenoje pataikė tik 3 tritaškius iš 18 mėginimų (17 proc.). "Esame priklausomi nuo tolimų metimų ir kai įmetame tik tris tritaškius, labai sunku kovoti kaip lygūs su lygiais. Nepataikėme gerai parengtų metimų, nežaidėme drausmingai, todėl ir suklupome", - sakė K. Maksvytis.

Trečiosios mažojo finalo serijos rungtynės rytoj 18.30 val. bus žaidžiamos Klaipėdoje. O šiandien tuo pačiu metu Kaune "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas" žais trečiąsias superfinalo serijos rungtynes. Čia kol kas 2:0 pirmauja kauniečiai.

"Juventus" - "Neptūnas" 76:66 (19:17, 14:15, 22:16, 21:18). Serija 1:1. E. Stanionis 18 tšk., V. Čepukaitis 14, E. Dimša 13, S. Kulvietis ir A. Šikšnius - po 8, S. Buterlevičius 7, O. Varanauskas 4, V. Dabkus ir N. Barinovas - po 2; M. Mažeika 15, M. Girdžiūnas 11, V. Šarakauskas 10, A. Butkevičius 9, M. Shakuras 6, D. Gailius ir D. Zavackas - po 5, J. Sinica 3, I. Neliubovas 2.