Mažeika atvedė „Neptūną“ į pergalę ir LKL finalą

2014 05 18 17:00
Martynas Mažeika atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kaip ir pirmajame, taip ir antrajame pusfinalio serijos mače pergalingą metimą pataikęs ir Klaipėdos „Neptūno“ didvyriu tapęs Martynas Mažeika atvedė savo komandą į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 75:74 (19:14, 18:14, 18:24, 20:22) palaužė Prienų „TonyBet“ klubo krepšininkų pasipriešinimą.

Pusfinalio serijoje uostamiesčio komanda nugalėjo „sausu rezultatu“ 2-0 bei pirmą kartą tiek LKL, tiek „Neptūno“ klubo istorijoje kausis šių pirmenybių finale, kuriame iki keturių pergalių kovos prieš Kauno „Žalgirį“. Pirmasis serijos mačas gegužės 20 dieną Klaipėdoje, antrasis gegužės 22 dieną Kaune.

„TonyBet“ komanda mažojo finalo serijoje iki trijų pergalių susikaus su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Kada startuos kovos dėl bronzos medalių nėra aišku, kadangi vilniečiai šiuo metu kovoja VTB Vieningosios lygos atkrintamosiose varžybose.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės po taiklaus Žygimanto Janavičiaus tritaškio „TonyBet“ klubas turėjo keturių taškų pranašumą (72:68), bet greitai spurtu 5:0 atsakę aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (73:72).

Po netaiklių baudų metimų kamuolį puolime atkovojęs Mindaugas Lukauskis antruoju šansu pelnė taškus bei sugrąžino minimalią persvarą prieniškiams (74:73). Perdavimo iš Vytauto Šarakausko sulaukęs Mažeika pataikė iš vidutinio nuotolio ir finalinė rungtynių sirena skelbė Maksvyčio vadovaujamos komandos triumfą.

Pirmajame pusfinalio serijos mače Prienuose „Neptūno“ pergalę minimaliu rezultatu 78:77 taip pat lėmė taiklus klubo kapitono metimas iš po krepšio

„TonyBet“ gretose puikų solo pasirodymą surengė arti trigubo dublio buvęs Mindaugas Lukauskis, kuris per 37 minutes pelnė 17 taškų (4/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 16 (10 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 16, Valdas Vasylius 12, Martynas Mažeika 11, Tyrone'as Brazeltonas 8.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 17 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Laimonas Kisielius 16, Žygimantas Janavičius 15 (5 kld.), Vaidas Čepukaitis 12, Martynas Linkevičius 10.