Medalių dalybose V.Aleknai neliko vietos

2007 08 29 0:00
G.Kanteris neslėpė, kad jo iškovotas pasaulio čempiono titulas buvo planuotas.
AFP/Scanpix nuotraukos

Deja, net ir tituluočiausi sportininkai yra tik žmonės - kartais ir jie suklumpa per atsakingiausias varžybas. Pasaulio lengvosios atletikos čempionato vyrų disko metimo varžybose Osakoje vakar tituluotasis Virgilijus Alekna pateikė didžiausią staigmeną - liko be medalio.

Ko gera, antradienį per diskininkų finalą visus labiausiai nustebino ne Gerdo Kanterio pergalė, kurią 28-erių estas užsitikrino jau trečiuoju bandymu - 68,94 m. Labiausiai nustebino neįtikėtinai kuklūs 35-erių V.Aleknos rezultatai.

Pralaimėjimo priežastis - trauma

Geriausiu - trečiuoju - mėginimu lietuvio sviestas diskas nulėkė tik 65,24 m (šeštadienį per kvalifikacines varžybas toliausiai Virgilijaus diskas nuskriejo 66,54 m, jo rezultatas buvo trečias).

Tik po finalo V.Alekna prisipažino, kad šį sykį nugalėti nesitikėjo, nes prieš savaitę pasitempė blauzdos raumenį. Tad ir rezultatai buvo atitinkami kvalifikacijos varžybose ir finale. Taigi antradienį nesulaukėme dviejų lygiaverčių varžovų kovos. G.Kanteris vakar užtikrintai nutraukė dukart olimpinio ir dukart pasaulio bei Europos čempiono V.Aleknos 37 iš eilės pergalių seriją ir pirmą kartą iškovojo tokį garbingą titulą. Šio titulo vakar V.Aleknai nepavyko laimėti trečią kartą iš eilės, nors visi to labai laukėme. Ne tik iš įpročio, bet ir atsižvelgdami į įspūdingus Virgilijaus šio sezono rezultatus: 69,43 m - Lenkijoje, 69,67 m - Retimne (Graikija), 70,43 m - Atėnuose (Graikija), 70,51 m - Osle (Norvegija), 71,56 m - Kaune...

Vakar Osakoje pirmuoju bandymu V.Alekna diską nuskraidino 63,68 m, trečiuoju - 65,24 m, ketvirtuoju - 64,86 m, šeštuoju - 63,75. Antrasis (į tinklą) ir penktasis (peržengta) mėginimai buvo nesėkmingi.

Šiose planetos pirmenybėse ant prizininkų pakylos šalia naujojo disko metimo pasaulio čempiono G.Kanterio vakar užlipo ir sidabro medalį pelnęs vokietis Robertas Hartingas - 66,68 m bei bronzą iškovojęs olandas Rutgeris Smithas - 66,42 m.

Rusių triumfas

Antradienį moterų šuolių į tolį varžybose visa pasaulio pirmenybių prizininkių pakyla atiteko rusėms. Nušokusi 7,03 m pasaulio čempione tapo Atėnų olimpinių žaidynių čempionė 31-erių Tatjana Lebedeva. Ji 11 cm aplenkė šio sezono lyderę Liudmilą Kolčanovą (6,92 m). Bronza atiteko paskutinių dvejų planetos pirmenybių vicečempionei Tatjanai Kotovai (6,90 m), kuri tik paskutiniu bandymu vos 3 cm aplenkė šių metų uždarų patalpų Europos čempionę portugalę Naidę Gomes. Pasaulio čempionės titulą gynusi amerikietė Tianna Madison (6,47 m) liko dešimta.

Rusė Jelena Isinbajeva vakar apgynė pasaulio čempionės titulą šuolio su kartimi sektoriuje. 25-erių planetos rekordininkei vos trijų bandymų prireikė, kad įveiktų 4,80 m aukštį, kuris garantavo aukso medalį, tačiau visi trys jos bandymai įveikti 5,02 m aukštį ir pagerinti planetos rekordą buvo nesėkmingi.

Kartelę, iškeltą į 4,75 m aukštį, peršoko trys atletės. Išnaudojusi mažiau bandymų ir šalies rekordą pagerinusi pirmenybių debiutantė čekė Katerina Badurova iškovojo sidabro medalį, bronza atiteko kitai Rusijos atletei 2003 metų pasaulio čempionei Svetlanai Feofanovai.

Greičiausi Kenijos atletai

Vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje triumfavo Kenijos sportininkai - auksą iškovojo vasaros olimpinių žaidynių vicečempionas Briminas Kipruto (8:13,82), aplenkęs šios rungties olimpinį čempioną tėvynainį Ezekielį Kemboį (8:16,94) bei Kenijos kroso čempioną Richardą Mateelongą (8:17,59).

Dar vieną aukso medalį Kenijai iškovojo 23 metų Janeth Jepkosgei, ji vakar laimėjo moterų 800 m bėgimo rungtį - 1:56,04. Sidabras atiteko Maroko sportininkei Hasnai Benhassi

(1:56,99), bronza - ispanei Mayte Martinez (1:57,62).