Medalių skrynioje jau šviečia dugnas

2010 02 27 0:00
Amerikietis B.Demongas ir Pietų Korėjos atstovė K.Yuna - pirmieji savo šalies istorijoje pelnė olimpinį auksą šiaurės dvikovės ir moterų dailiojo čiuožimo varžybose.
AFP/Scanpix nuotraukos

Likus vos porai dienų iki paskutiniojo XXI Vankuverio žiemos žaidynių akordo, vieni jau džiaugiasi medalių derliumi, kiti - aprauda žlugusias viltis. Šiandien ir rytoj bus išdalyti likusieji vienuolika olimpinių medalių komplektų.

Dėl Vankuverio žiemos žaidynių čempionų titulų šiandien bus kovojama net devyniose rungtyse. O sekmadienį visų dėmesį prikaustys paskutinės dvejos varžybos - vyrų slidinėjimo 50 km maratonas laisvuoju stiliumi (pradžia 19.30 val.) ir vyrų ledo ritulio finalas (22.15 val.).

Įspūdingas gimtadienis.

Žaidynių pabaigos iškilmių tiesioginę transliaciją per televiziją galėsime stebėti naktį į pirmadienį (3.30 val.). Per atidarymo ceremoniją mūsų Trispalvę nešė slidininkė Irina Terentjeva, o šį sykį vėliavnešys bus olimpiados debiutantas slidininkas Mantas Strolia. Vasario 28-ąją jam sukaks 24-eri - fantastiška dovana gimtadienio proga.

O šį vakarą slalomo trasoje išvysime ir mūsų šalies kalnų slidininką Vitalijų Rumiancevą - varžybų pradžia 20.00 val. Lietuvos laiku. Vitalijui tai jau antroji olimpiada (prieš ketverius metus Turine šioje rungtyje jis užėmė 44 vietą). Savaitės pradžioje didžiojo slalomo varžybose V.Rumiancevas tenkinosi 59 vieta. Kiti penki Lietuvos sportininkai - keturi slidininkai ir biatlonininkė - jau anksčiau baigė savo pasirodymą, kurio sėkmingu, deja, nepavadinsi.

Didžioji Kanados viltis

Iki penktadienio daugiausia medalių buvo iškovojusi JAV rinktinė - 32 (8 aukso, 12 sidabro ir 12 bronzos). Antra tvirtai žengė Vokietija - 26 (8, 11, 7), trečia su 17 medalių - Kanada (8, 6, 3), o daugiau už šeimininkus medalių (19) iškovoję norvegai buvo ketvirti (7, 6, 6), mat aukštesnę vietą lemia aukso medalių gausa. Daug vilčių su šiomis žaidynėmis siejusi Rusija buvo tik dešimta - 13 (3, 4, 6).

Vakar vėlai vakare vyko pirmasis vyrų ledo ritulio pusfinalis - Suomija prieš JAV. O kitoje dvikovoje šią naktį (4.30 val.) dėl kelialapio į finalą varžėsi Slovakijos ledo ritulininkai ir šeimininkai kanadiečiai, kurie nuo pat žaidynių pradžios taikėsi tik į auksą. Juolab pirmasis žingsnis jau žengtas - Kanados ledo ritulininkės ketvirtadienį trečią kartą iš eilės tapo olimpinėmis čempionėmis. Finale jos 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) įveikė JAV rinktinę, kuri prieš ketverius metus Turine buvo trečia. Bronza po 12 metų pertraukos džiaugėsi Suomijos moterys, kurios mažajame finale po pratęsimo nugalėjo Švedijos komandą - 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0).

Amerikiečių herojus

JAV delegacijos herojumi užvakar tapo 29-erių Billas Demongas, kuris pirmasis šalies istorijoje iškovojo olimpinį auksą šiaurės dvikovės (šuolių nuo tramplino bei slidinėjimo) varžybose. Juolab kad po šuolių nuo tramplino jis buvo tik šeštas, o 10 km slidinėjimo distancijoje sugebėjo aplenkti visus penkis anksčiau startavusius varžovus.

Po 26 metų Norvegijos slidininkės (Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Stoermer Steira ir Marit Bjoergen) vėl džiaugėsi olimpiniais aukso medaliais estafetės 4x5 km lenktynėse - 55:19,5. Jos 24,6 sek. aplenkė Vokietijos atletes, kaip ir Turino žaidynėse, šios tapo vicečempionėmis. Bronza atiteko Suomijos slidininkėms.

Vokietijos kalnų slidininkė Viktoria Rebensburg užvakar triumfavo moterų didžiojo slalomo rungtyje - dviem nusileidimais trečiadienį ir ketvirtadienį distanciją ji įveikė per 2:27,11.

Pirmasis Baltarusijos auksas

Ketvirtadienis buvo laimingas mūsų kaimynams baltarusiams - jie džiaugėsi pirmuoju aukso medaliu. Herojumi tapo Turino olimpiados bronzos medalininkas 30-metis Aleksejus Grišinas, laimėjęs akrobatinio slidinėjimo šuolių rungtį. Beje, po pirmojo šuolio A.Grišinas buvo tik antras.

Paskutinėje dailiojo čiuožimo rungtyje per prizininkių pagerbimo ceremoniją ant aukščiausio prizininkių pakylos laiptelio atsidūrė devyniolikametė korėjietė Kim Yuna. Tai - pirmoji tokia didelė šio sporto atstovių pergalė olimpinėse žaidynėse per visą Pietų Korėjos istoriją. 2009 metų planetos čempionė K.Yuna iš viso surinko 228,56 balo. Bendrojoje įskaitoje ji net 23,06 balo aplenkė sidabrą pelniusią japonę Mao Asadą (205,50). Bronza tenkinosi olimpiados šeimininkė Joannie Rochette (202,64).