Merginos neatsilaikė prieš portugales

2014 07 13 10:15
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinė patyrė dar vieną nesėkmę Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija). Ričardo Maceinos auklėtinės, po prastai sužaistos antrosios rungtynių dalies, buvo priverstos pripažinti Portugalijos komandos pranašumą 42:62 (15:12,10:11,9:24,8:15).

Lietuvės sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmąsias penkias žaidimo minutes neleido varžovėms pelnyti taškų (6:0). Tačiau vėliau puolime stabtelėjo ir Lietuvos ekipa, todėl baigiantis ketvirčiui varžovėms pavyko išlyginti rezulatą (6:6, 2min.). Per likusį laiką kiek tiksliau žaidusios lietuvės išsiveržė į priekį (15:12).

Antrajame ketvirtyje žaidimo svarstyklės krypo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Dažnai keitėsi pirmaujanti ekipa, todėl intrigos netrūko. Įpusėjus kėliniui, po Gretos Tamašauskaitės tolimo metimo, nedidelę persvarą turėjo lietuvės (22:19). Iki didžiosios pertraukos komandos sunkiai rinko taškus, bet pranašumą išlaikė Lietuvos merginos – 25:23.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes lietuvės dar pirmavo 4 taškais (30:26), tačiau netrukus varžovės rezultatą išlygino (30:30, 5min.). Vėliau Portugalijos merginos kelias atakas užbaigė sėkmingai ir perėmė iniciatyvą (37:32, 3min.). Iki ketvirčio pabaigos lietuvės nerado kelių link varžovių krepšio, o įsibėgėjusios portugalės dar labiau nutolo – 50:34.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos rinktinės bėdos puolime tęsėsi, daug metimų skriejo pro šalį. Tai leido Portugalijos komandai kontroliuoti sitaciją ir diktuoti savo sąlygas. Likus žaisti 5 minutes varžovės turėjo 16 taškų pranašumą (56:40), likęs laikas buvo daugiau formalumas.

Rezultatyviausia Lietuvos komandoje buvo Justina Matuzonytė, pelniusi 12 taškų (8 atk.kam.). 7 taškus pridėjo Justina Kraujūnaitė.

Sekmadienį (07.13) Lietuvos komanda sužais paskutines čempionato rungtynes su Norvegijos rinktine.