Mes ir vėl buvome stipresni

2011 09 08 0:00
Jauniausias Lietuvos ekipos žaidėjas J.Valančiūnas (dešinėje) per dvikovą su serbais sužaidė geriausias savo rungtynes suaugusiųjų rinktinėje.
Petro Malūko nuotrauka

Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo vieną svarbiausių pergalių Europos vyrų krepšinio čempionate. Pirmosiose antrojo etapo E grupės rungtynėse Vilniuje vakar vėlai vakare Kęstučio Kemzūros auklėtiniai rezultatu 100:90 palaužė Serbijos komandą ir žengė žingsnį ketvirtfinalio link.

Abi rinktinės į Vilnių persikėlė turėdamos po 1 pergalę iš 2 galimų, tad vakarykščių rungtynių svarba buvo didžiulė. Serbai neslėpė troškimo atsirevanšuoti lietuviams už nesėkmę praėjusiame pasaulio čempionate. Prieš metus Turkijoje Lietuvos rinktinė 99:88 palaužė Serbiją kovoje dėl planetos pirmenybių bronzos medalių. Tačiau vakar mes ir vėl buvome stipresni. Savų aistruolių palaikoma Lietuvos rinktinė žaidė lyg ant sparnų. Mūsiškiams sekėsi beveik viskas. Jie pataikė 63 proc. dvitaškių (27 iš 43), 55 proc. tritaškių (11 iš 20) atkovojo daugiau kamuolių už varžovus (34 ir 29), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (25 ir 11).

"Puolimo prasme tai buvo geriausios mūsų rungtynės šiame čempionate. Tačiau gynybą privalome tobulinti. Negalime per rungtynes praleisti 90 taškų", - po pergalės kalbėjo Rimantas Kaukėnas.

Nuostabias rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas. Pirmo kėlinio viduryje pakeitęs Robertą Javtoką, devyniolikmetis vidurio puolėjas pademonstravo, kad jam nebaisūs jokie autoritetai - tuoj pat įdėjo kamuolį į krepšį per serbų žvaigždę Nenadą Krstičių. Iš viso J.Valančiūnas pelnė 18 taškų bei atkovojo 5 kamuolius. Ir visa tai - vos per 19 žaidimo minučių.

Lietuvių pergalė vakar nebuvo lengva. Nuo rungtynių pradžios pirmenybių šeimininkams teko vytis varžovus, o juos aplenkti ir atitrūkti pavyko tik prieš pat pertrauką. Antro kėlinio pabaigoje Dariaus Songailos ir R.Kaukėno dvitaškiai padėjo atitrūkti 54:44. Trečio ketvirčio pradžioje po Manto Kalniečio tritaškio lietuviai atitrūko 59:46. Visgi serbai ne ta komanda, kuri lengvai nuleidžia rankas. Dušano Ivkovičiaus treniruojama ekipa stengėsi iš paskutiniųjų, tačiau priartėti arčiau 7 taškų jiems nepavyko. O kai 32 minutę į greitą ataką pabėgęs Martynas Pocius įkrovė kamuolį iš viršaus, tribūnos sprogo iš džiaugsmo - 82:70. Tapo aišku, kad taip žaidžianti Lietuvos rinktinė pergalės iš rankų nepaleis.

"Esame dėkingi aistruoliams. Jie sukūrė nuostabią atmosferą ir aikštėje buvo tarsi šeštasis žaidėjas", - džiaugėsi J.Valančiūnas.