Metus sutiko skirtingai

2014 01 01 10:54
Reuters/Scanpix nuotrauka

NBA rungtyniaujantys lietuviai bei jų atstovaujamos komandos 2013-uosius metus palydėjo skirtingai.

Toronto „Raptors“ (14/15) klubas su Jonu Valančiūnu išvykoje 85:79 (21:16, 15:26, 21:20, 28:17) įveikė Čikagos „Bulls“ (12/18) ekipą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo turėdami 5 taškų deficitą, tačiau sužaidė atkarpą 21:4 ir užtikrintai išsiveržė į priekį (78:66) bei nebeleido varžovams bent išlyginti rezultato.

Starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas per 38 minutes įmetė 15 taškų (5/10 dvit., 5/6 baudų) ir buvo rezultatyviausias Kanados komandoje. Lietuvis taip pat atkovojo 9 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, dusyk suklydo ir 5 kartus prasižengė.

J.Valančiūno dėjimas:

13 taškų pridėjo Kyle‘as Lowry (3/8 trit., 6 rez. perd.), 11 – DeMaras DeRozanas (3/11 dvit., 4 kl.), 10 – Patrickas Pattersonas, po 9 – Amiras Johnsonas ir Greivis Vasquezas.

Aikštės šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė į rikiuotę po 5 mačų pertraukos dėl Achilo sausgyslės traumos sugrįžęs Luolas Dengas, surinkęs 16 taškų. 15 taškų pridėjo Jimmy Butleris, 13 – Mike‘as Dunleavy, 12 – Tajus Gibsonas. Joakimo Noah sąskaitoje – 7 taškai (2/10 dvit.), 16 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Rungtynių reportažas:

J.Valančiūno komentaras:

Antrąją nesėkmę iš eilės patyrė Donato Motiejūno atstovaujamas Hiustono „Rockets“ (21/13) klubas namuose 106:110 (24:29, 28:29, 34:22, 20:30) nusileidęs Sakramento „Kings“ (10/20) krepšininkams.

Aikštės šeimininkai pergalę iš savo rankų paleido dvikovos pabaigoje, kai pusantros minutės atkarpą pralaimėjo 2:9.

„Rockets“ ekipoje D.Motiejūnas buvo tarp penkių susitikimui registruotų ir į aikštelę neišbėgusių žaidėjų.

Hjustono komandai nepadėjo ir puikiai rungtyniavęs Jamesas Hardenas, kurio sąskaitoje – 38 taškai (7/15 dvit., 5/11 trit., 9/10 baudų) ir 10 atkovotų kamuolių. 15 taškų įmetė Dwightas Howardas (5/11 dvit., 8m atk. kam.), 14 – Jeremy Linas (7/8 dvit., 6 rez. perd.), 13 – Chandleris Parsonsas (1/7 trit., 2/6 baudų), 12 – Terrence‘as Jonesas (6/8 dvit., 11 atk. kam., 4 bl.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 25 taškus surinkęs Rudy Gay'us. Isaiah Thomasas (10 rez. perd.) ir DeMarcusas Cousinsas (16 atk. kam.) pelnė po 17, Marcusas Thorntonas (3/5 trit.) – 15 taškų.

Septintą kartą per paskutinius devynis mačus laimėjusi „Raptors“ užima ketvirtą vietą NBA Rytų konferencijoje, o penktą per paskutinius dešimt pralaimėjusi „Rockets“ nukrito į šeštą poziciją Vakaruose.