Miegančius draugus pažadino Šaras

2008 08 13 0:00
Iraniečių šaltas dušas pirmiausia pažadino Š.Jasikevičių.
Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

"Tikrąjį mūsų veidą parodys kitos dvejos rungtynės", - taip po antrosios pergalės Pekino olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre sakė vienas Lietuvos rinktinės lyderių Šarūnas Jasikevičius.

Pirmąją turnyro dieną įveikę olimpinius čempionus argentiniečius, vakar lietuviai, pralaimėję pirmą kėlinį 15:20, vėliau atsitiesė ir Irano krepšininkus sutriuškino 99:67.

Iranas pergalių nesivaiko.

Taškus pelnė visi aikštelėje pabuvoję Lietuvos krepšininkai, o rezultatyviausias antrą dieną iš eilės buvo Linas Kleiza. Jis pelnė 22 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 20 taškų surinko Š.Jasikevičius, 14 - Rimantas Kaukėnas.

Teisę debiutuoti olimpinėse žaidynėse gavo trys mūsų krepšininkai - pirmųjų rungtynių su argentiniečiais nežaidęs po stuburo operacijos atsigavęs Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis ir Marius Prekevičius. Jie pelnė atitinkamai 6, 4 ir 1 tašką. J.Mačiulis, kuriam neseniai atsinaujino riešo trauma, per 15 aikštelėje praleistų minučių, kamuolį perėmė 5 kartus.

Irano komandoje vienintelis Hamedas Ehadadis pelnė dviženklį taškų kraitį - 21. 218 cm ūgio krepšininkas kamuolį sugriebė 9 kartus ir 8 sykius suklydo.

Neįprastu laiku - 9 val. ryto - rungtyniavę lietuviai pirmąsias dešimt minučių aikštelėje miegojo (15:20).

"Mums pasisekė, kad žaidėme su tokiu varžovu", - po susitikimo sakė Š.Jasikevičius. Būtent jis sugebėjo išjudinti savo komandą, kai antrajame ketvirtyje pelnė 8 taškus, o komanda spurtavo 18:0 ir atitrūko 33:20. Didžiausią - 38 taškų - persvarą lietuviai turėjo 37-tą minutę.

Irano rinktinės treneris Rajko Toromonas neslėpė, kad komandos tikslas olimpiadoje - įgyti patirties. Tai jie daro žaisdami su aukščiausio lygio komandomis. Jis pripažino, jog auklėtinius pražudė klaidos - iraniečiai kamuolį prarado 23 kartus.

"Kitos dvejos rungtynės parodys, kas esame iš tiesų", - apie būsimas dvikovas kalbėjo Š.Jasikevičius. - Ketvirtadienį žaisime su rusais. Europos čempionai subūrę galingą sudėtį, o komandą treniruoja patyręs specialistas Davidas Blattas."

Rusai pažeminti

Rytoj mūsiškiai jėgas išbandys su Europos čempionais rusais, o po jų - su kroatais. Kol kas A grupėje be pralaimėjimų žengia tik lietuviai ir po olimpinio atrankos turnyro į Pekiną patekusi Kroatijos rinktinė. Vakar kroatai netikėtai 85:78 įveikė Davido Blatto vadovaujamą Rusijos rinktinę. Į pergalę vedė buvęs Kauno "Žalgirio" įžaidėjas Marko Popovičius, jis pelnė 22 taškus.

"Pagal pasirengimo lygį nusileidome varžovams", - pirmą pralaimėjimą apibūdino Rusijos rinktinės treneris.

"Esu labai nusivylęs rezultatu. Kroatai, skirtingai nei mes, žaidė puikiai: gerai gynėsi, neleido mums nieko daryti, todėl negalėjome demonstruoti savojo žaidimo, - liūdesio neslėpė rezultatyviausiai Rusijos rinktinėje žaidęs Andrejus Kirilenka (pelnė 18 taškų). - Didžiąją susitikimo dalį rungtyniavome žemiau savo galimybių. Dabar prieš rungtynes su lietuviais esame sunkioje situacijoje - mums būtinai reikia laimėti."

Ispanus išgelbėjo pratęsimas

B grupėje pirmąją pergalę šventė graikai, 87:64 nepasigailėję vokiečių. Tuo tarpu Jono Kazlausko treniruojami žaidynių šeimininkai kinai vos nepateikė sensacijos - pasaulio čempionams ispanams pralaimėta tik po pratęsimo - 75:85. Trečiajame kėlinyje kinai pirmavo net 15 taškų, tačiau ketvirtajame, likus žaisti dvi minutes, ispanai sugebėjo išlyginti rezultatą (70:70), o kai likus 19 sek. iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos Marko Gasolis antrąkart išlygino rezultatą (72:72), abi komandos per likusį laiką taškų nepelnė. Per papildomas penkias minutes sublizgėjo Pau Gasolis - iki tol pelnęs 20 taškų per pratęsimą jis pridėjo dar 9 ir palaidojo kinų viltis švęsti pergalę.

STATISTIKA

A grupė

Lietuva - Iranas 99:67 (15:20, 31:14, 28:19, 25:14).

Lietuva: L.Kleiza (2-8/10, 1-6/7, 8 atk. kam.) 22 tšk., Š.Jasikevičius (2-6/7, 3-2/2, 1-2/2) 20, R.Kaukėnas 14 (5 klaidos), M.Petravičius 9, R.Šiškauskas ir R.Javtokas (7 atk. kam.) po 8, D.Lavrinovičius 6, M.Prekevičius 4, K.Lavrinovičius 3, M.Lukauskis ir S.Jasaitis po 2, J.Mačiulis 1; Iranas: H.Hadidi 21 (9 atk. kam., 8 klaidos), H.Eslamiehas ir M.Nikkhadas po 9, O.Sahakianas (12 atk. kam.), M.Kamrany ir I.Zandi - po 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 31/49 (63 proc.) ir 10/30 (33 proc.), tritaškiai - 7/18 (39 proc.) ir 7/25 (28 proc.), baudos - 16/26 (62 proc.) ir 26/35 (74 proc.), kamuolys atkovotas 35 ir 34 kartus, rezultatyviai perduotas 14 ir 10, perimtas 18 ir 6, prarastas 16 ir 23, blokuotas po 4 kartus.

Kroatija - Rusija 85:78 (16:17, 26:19, 18:15, 25:27). M.Popovičius 22, Z.Planiničius 20, S.Baračas 12; A.Kirilenka 18, S.Bykovas 15, V.Chriapa 14.

Argentina - Australija 85:68 (23:11, 16:18, 24:17, 22:22).

B grupė

Graikija - Vokietija 87:64 (21:23, 23:10, 25:15, 18:16). V.Spanoulis 23, T.Papaloukas 15, D.Diamantidis 12, A.Fotsis 9; D.Nowitzkis 13 (6 atk. kam.), S.Schultze ir D.Geene'as po 11, P.Femerlingas ir Ch.Wysockis po 7.

Kinija - Ispanija 75:85 (18:20, 28:17, 15:10, 11:25; 3:13). L.Wei 19, Z.Wangas ir Z.Fangyu po 15, Y.Mingas 11 (9 atk. kam.); P.Gasolis 27 (8 atk. kam.), R.Fernandezas 21 (6 rez. perd., 8 atk. kam.), F.Reyesas 10 (6 atk. kam.).

JAV - Angola 97:73 (29:18, 26:19, 26:16, 16:23). D.Wade'as 19, D.Howardas 14, L.Jamesas ir C.Anthony po 12; C.Moraisas 24, A.Costa ir L.Costa po 9.