Moterų krepšinio Eurolyga: TEO išgelbėjo gynyba

2006 11 24 0:00

Vilniaus TEO ekipą per moterų Eurolygos A grupės rungtynes su Mondevilio "USO Basket" komanda išgelbėjo gynyba "aikšte".

"Žaidėme labai blogai, ypač prieš prancūzių gynybą "zona", nors tam rengėmės visą savaitę. Per ketvirtą kėlinį mus išgelbėjo ta pati gynybos sistema. Nugalėjome varžoves jų pačių ginklu", - po antrosios pergalės moterų Eurolygos varžybose rezultatu 72:66 prieš Mondevilio "USO Basket" ekipą iš Prancūzijos tvirtino Vilniaus TEO vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. Jo auklėtinės tris kėlinius vijosi varžoves, ir tik prasidėjus ketvirtam kėliniui pavyko persilaužti.

Lietuvos čempionės, pakeitusios gynybos sistemą, sugriovė visą prancūzių puolimo schemą, o pačios sėkmingai atakavo ir per kelias minutes pelniusios 10 taškų be atsako, įgijo lemiamą persvarą (65:58). Iki tol TEO ekipa pirmavo vos keletą kartų.

Per rungtynes su "USO Basket" savo žaidimo "nerado" pagrindinė TEO vidurio puolėja amerikietė Ebonie Hoffman, todėl šįkart neįprastai ilgai žaidė baltarusė Jelena Leučenko.

"Iš pradžių ji buvo "nulinė", tačiau gana sėkmingai gynėsi - todėl mes ja ir pasitikėjome, o galiausiai sulaukėme ir teigiamo rezultato", - Leučenkos žaidimą komentavo Paulauskas. Itin sėkmingai ketvirtame kėlinyje rungtyniavusi baltarusė karaliavo po krepšiais ir per lemiamą TEO spurtą pelnė visus 9 savo taškus.

Rungtynių statistika

A grupė

TEO - USO BASKET 72:66 (19:22, 13:15, 18:16, 22:13). TEO: Bimbaitė 16, Douglas 15, Štreimikytė-Virbickienė 11 (7 atk. k.), Valužytė 9, Leučenko 9 (8 atk. k.), Valentienė 8, Hoffman 2, Šulčiūtė 2 (6 atk. k.). Taiklumas: dvitaškiai 16/44 (36,4) ir 22/41 (53,7), tritaškiai 10/26 (38,5) ir 2/12 (16,7), baudos 10/18 (55,6) ir 16/17 (94,1). Atkovoti kamuoliai 41 ir 36, rezultatyvūs perdavimai 13 ir 8, perimti kamuoliai 13 ir 7, klaidos 15 ir 22, blokuoti metimai 4 ir 3. Wisla Can-Pack - Famila Basket 78:60, Spartak - MKB Euroleasing 76:59.