Mūsų krepšininkai - stipriausiųjų aštuonete

2010 09 08 0:00
Per rungtynes su Kinijos krepšininkais L.Kleiza (dešinėje) sužaidė savo rezultatyviausias rungtynes pasaulio čempionate.

Keturios laisvos poilsio dienos Lietuvos krepšininkams pasaulio čempionate Turkijoje padarė meškos paslaugą - kinų siena pasirodė statesnė, nei atrodė iš tolo. Tačiau sukandę dantis lietuviai 78:67 įveikė Kinijos rinktinę ir trečiąkart pateko tarp aštuonių stipriausių planetos komandų.

Vakar vėlai vakare dėl paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį kovojo Argentina ir Brazilija. Būtent šios poros nugalėtojas ketvirtadienį susitiks su lietuviais.

Komandą traukė L.Kleiza.

Vakar nuo pirmųjų minučių kinai šovė į priekį 11:3. Netaiklių Lietuvos rinktinės atakų seriją pavyko nutraukti Linui Kleizai (11:5), tačiau kinų atsakas buvo skaudesnis - dar penki taškai ir mūsų komandos deficitas išaugo iki 11 taškų - 5:16. Per šią atkarpą varžovai žaidė be klaidų, o lietuviai kamuolį prarado penkis sykius. Tačiau svarbų tritaškį pataikė Martynas Pocius (8:16). Netrukus jis perdavė kamuolį po krepšiu atsidūrusiam L.Kleizai ir šis skirtumą sumažino iki 5 taškų (11:16). Toks santykis išsilaikė ir iki pirmo kėlinio pabaigos - 17:22.

Antro ketvirčio pradžioje Kinijos rinktinė dar padidino skirtumą (20:29), bet tądien iš toli taikliai šaudė rugsėjo 6-ąją 24 metų sulaukęs Mantas Kalnietis: pataikė tritaškį, įmetė abi baudas, dvitaškį pelnė L.Kleiza ir 15 minutę komandas skyrė jau trys taškai - 26:29. O dar po minutės Robertas Javtokas antrą kartą per šį susitikimą išvedė Lietuvą į priekį - 32:31. Kas dabar padėties šeimininkai, parodė Martynas Gecevičius ir M.Kalnietis, po greitų atakų pelnę taškus (36:31). Po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo 43:40.

Trečio ketvirčio pradžioje Kinijos krepšininkai pavijo lietuvius (48:48), bet L.Kleizos ir Pauliaus Jankūno, M.Gecevičiaus ir M.Pociaus pastangomis mūsiškiai laimėjo atkarpą 14:1 ir įgijo 13 taškų persvarą - 62:49.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui po L.Kleizos atakos lietuviai įgijo didžiausią - 15 taškų - persvarą (66:51). Kinijos rinktinė stengėsi pakreipti įvykius sau naudinga linkme. Ir 35 minutę mūsiškių atsarga ištirpo iki 5 taškų (67:62). Tačiau tądien L.Kleizą drąsiai galima buvo vadinti gelbėtoju - po jo taiklių metimų atstatytas dviženklis skirtumas ir labai svarbi pergalė iškovota rezultatu 78:67.

Lietuvos rinktinės lyderis L.Kleiza sužaidė savo rezultatyviausias rungtynes čempionate - pelnė 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

"Gal per keturias dienas persimiegojome, - po išvargtos pergalės kalbėjo rinktinės kapitonas Robertas Javtokas. - Žaisti pradėjome, kai pajutome savo jėgą. Kinų komanda ne ta, su kuria turėtume sunkiai žaisti. Daug kur strigome. Gerai, kad mus traukė L.Kleiza."

Paskutinis kovos šokis

O pirmadienio vėlų vakarą paaiškėjo, su kuo ketvirtfinalyje teks žaisti favoritei JAV rinktinei, kuri aštuntfinalyje be gailesčio 121:66 sumindė Angolos ekipą. Amerikiečiams iššūkį mes Davido Blatto treniruojami Rusijos krepšininkai. Užvakar vakare Naujosios Zelandijos atstovams jie leido paskutinį kartą šiame čempionate prieš rungtynes atlikti įžymųjį kovos šokį, o po jo varžovus nugalėjo 78:56 ir pateko tarp aštuonių stipriausių planetos komandų.

Įpusėjus dvikovai Rusijos krepšininkai buvo priekyje 31:27, o trečiajame kėlinyje skirtumą padidino iki 13 taškų (48:35). Per paskutinį ketvirtį Naujosios Zelandijos žaidėjai buvo priartėję iki vienženklio skaičiaus, tačiau apsukas padidinę rusai varžovams nepaliko vilčių.

Šiuo susitikimu du Naujosios Zelandijos žaidėjai - Pero Cameronas ir Phillas Jonesas - baigė 17 metų trukusią karjerą rinktinėje.

"Mums pavyko sustabdyti varžovų lyderį Kirką Penney, kuris čempionate yra antras pagal rezultatyvumą, - po rungtynių kalbėjo Rusijos rinktinės treneris D.Blattas. - Jis mums įmetė 21 tašką, bet pataikė tik 1 tritaškį iš 6 ir aikštelėje mažai rungtyniavo dėl greitai prisirinktų pražangų. Tai mūsų žaidėjų nuopelnas. Be to, leidome varžovams pelnyti vos 56 taškus, nors įprastai jie surinkdavo po 85."

Specialisto komentaras

Krepšinio treneris, olimpinis čempionas Modestas PAULAUSKAS: "Visi laukėme ne tokių rungtynių. Ir nežinia, ką reikėtų kaltinti - ar tiek daug poilsio dienų, ar buvo ir kitokių priežasčių. Mūsų krepšininkai neturėjo taip žaisti su komanda, kuri tarp 16 rinktinių yra silpniausia.

Lietuviai žaidė banguotai. Iš pradžių 11 taškų pirmavo kinai, paskui lietuviai atsigavo, pradėjo normaliai gintis. Per ketvirtą kėlinį, regis, žaidimas turėjo toliau gerai klostytis. Bet iš 15 taškų persvaros liko tik 6. Be abejo, reikia paminėti puikų Lino Kleizos žaidimą, kuris lemiamu momentu pelnė 6 taškus.

Tai geras šaltas dušas mūsų komandai. Po tiek laisvų dienų mūsiškiai vėl pajuto krepšinį: ir varžovų kumštį, ir alkūnę. Ir ketvirtadienį ketvirtfinalyje mūsų komanda turi atrodyti kitaip."

Aštuntfinalis

Rusija - Naujoji Zelandija 78:56 (13:15, 18:12, 20:13, 27:16). A.Voroncevičius 18 (3-3/3, 11 atk. kam.), T.Mozgovas 14 (7 atk. kam.), V.Fridzonas 12, A.Ponkrašovas 9 (3-1/7, 7 rez. perd.), S.Monia 8, A.Kaunas 6; K.Penney 21 (3-1/6), Th.Ambercrombie 13, Ph.Jonesas 7, M.Fitchettas 6.

Lietuva - Kinija 78:67 (17:22, 26:18, 21:11, 14:16). Lietuva: L.Kleiza 30 (2-14/20, 3-0/2, 1-2/3, 9 atk. kam.), M.Gecevičius 14 (3-3/3), M.Kalnietis 11 (5 rez. perd.), M.Pocius 7, P.Jankūnas 5 (7 atk. kam.), R.Javtokas (7 atk. kam.) ir S.Jasaitis (8 atk. kam.) - po 4, T.Delininkaitis 3; Kinija: L.Wei 21, Y.Jianlian (12 atk. kam.) ir W.Zhizhi - po 11, W.Shipengas 10, Z.Pengas 5.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 24/52 (46 proc.) ir 16/42 (38 proc.), tritaškiai - 7/21 (33) ir 7/20 (35), baudos - 9/12 (75) ir 14:17 (82), kamuolys atkovotas 40 ir 30 kartų, perimtas 3 ir 4, prarastas 10 ir 8 kartus.

Argentina - Brazilija žaidė vakar vėlai vakare. Rezultatu 93:89 nugalėjo argentiniečiai.