Mūšyje su kroatais rinktinė neteko M. Kalniečio

2014 08 26 22:46
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Draugiškų rungtynių ciklą lietuviai užbaigė pralaimėjimu kroatams 80:94 (12:25, 26:22, 23:28, 19:19). Pirmajame kėlinyje lietuviai neteko Manto Kalniečio, kuriam diagnozuotas raktikaulio išnirimas ir pasaulio čempionatą įžaidėjas turės praleisti.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo spurtu 10:3, o Kalnietis susidūrė su Ante Tomičiumi ir patyrė raktikaulio traumą.

Dario Šaričiaus ir Bojano Bogdanovičiaus į priekį vedamų kroatų persvara augo ir įpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė 16 taškų (46:30). Kėlinį galingai užbaigė 6 taškus iš eilės pelnęs Jonas Valančiūnas ir atsilikimą pavyko sumažinti iki vienženklio 38:47.

Po pertraukos Jono Kazlausko auklėtiniai priartėjo iki keturių taškų (48:52), tačiau tada tritaškių seriją pradėjo Šaričius, Bogdanovičius ir Krunoslavas Simonas ir kroatai susigrąžino dviženklę persvarą 75:61.

Per paskutines 10 minučių Lietuvos rinktinė lemiamo šturmo surengti neįstengė ir netekę Kalniečio turėjo pripažinti kroatų pranašumą 80:94.

Lietuva: Jonas Mačiulis 20 (4/7 tritaškių), Jonas Valančiūnas 16, Šarūnas Vasiliauskas (4/5 metimų, 5/5 baudų) ir Darjušas Lavrinovičius 15, Donatas Motiejūnas 6, Simas Jasaitis, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas po 2, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Kšyštofas Lavrinovičius 0.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 24 (5/9 tritaškių), Dario Šaričius 16 (5/5 dvitaškių), Krunoslavas Simonas (7 rez. perd.), ir Luka Zorič po 12, Damjanas Rudežas 10, Ante Tomičius 7.