Namų sienos nepadėjo

2010 12 03 0:00
Rungtynių pabaigoje pritrūko dar vieno T.Delininikaičio, pataikiusio abu tritaškius, metimo iš toli.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Nė vieno pralaimėjimo Halėje šį sezoną nepatyrę Kauno "Žalgirio" krepšininkai ketvirtadienį sulaužė tradiciją. Šalies vicečempionus įveikė Eurolygos A grupės lyderiai Tel Avivo "Maccabi" krepšininkai.

Išvadų po pralaimėjimo šiai ekipai per pirmą ratą kauniečiai nepadarė - tąsyk suklydo 26 kartus ir pralaimėjo 70:86. Vakar "Žalgirio" krepšininkai pranoko save, kamuolį praradę net 28 kartus, o "Maccabi" šventė pergalę 71:68 (18:21, 17:13,18:22, 18:12).

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Sofoklis Schortsanitis (22 taškai) ir Doronas Perkinsas (20). Kauno komandoje po 10 taškų surinko Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis ir Mirza Begičius.

Tel Avivo ekipai tai buvo šešta pergalė, užtikrinusi vietą Eurolygos TOP 16 etape, kauniečiams - trečioji nesėkmė, grupėje įnešusi tik dar daugiau sumaišties.

Tai buvo 16-as "Žalgirio" ir Tel Avivo klubų mačas nuo 1985-1986 m. sezono: kauniečiai laimėjo šešerias rungtynes, "Maccabi" - dešimt.

"Žalgirio" sumanymas atitrūkti dar susitikimo pradžioje nepavyko. Sužaidus penkias minutes po T.Delininkaičio metimo šeimininkai pirmavo 14:7, tačiau po svečių trenerio Davido Blatto paprašytos minutės pertraukėlės Izraelio komanda panaikino deficitą ir išsiveržė 16:14. Kad ir klysdami žalgiriečiai pavijo "Maccabi" ekipą ir abu klubai neleido vienas kitam pabėgti dviženkle persvara.

Po didžiosios pertraukos Tel Avivo komanda turėjo 6 taškų pranašumą (46:40). Jos panaikinti žalgiriečiai nesugebėjo, nors tam turėjo idealias sąlygas - vieną po kitos dvi nesportines pražangas užsidirbo Richardas Hendrixas ir Doronas Perkinsas. Iš suteikto šanso mūsų ekipa pelnė tik du taškus. Vis dėlto svečius aplenkti pavyko baigiantis trečiam kėliniui - po Artūro Milkanio ir Dainiaus Šalengos tritaškių bei Pauliaus Jankūno baudų metimų "Žalgiris" išsiveržė į priekį 52:50.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui kauniečiai po M.Kalniečio atakos pasiekė 8 taškų pranašumą - 62:54, tačiau svečiai, likus žaisti 19 sekundžių, persvėrė - 66:67. Žaibišką "Žalgirio" ataką baigė M.Pocius - 68:67. Likus žaisti 10 sekundžių Chuckas Eidsonas pataikė tritaškį - 68:70. Tačiau paskutinė "Žalgirio" ataka gavosi chaotiška - T.Delininkaitis vietoj metimo iš toli kamuolį netaikliai perdavė M.Begičiui.

VII turo rungtynes "Žalgiris" gruodžio 9 dieną žais Lenkijoje su Tomo Pačėso treniruojama Gdynės "Asseco Prokom".