Nauja taktika veikia be priekaištų

2010 09 02 0:00
Po prancūzų krepšiu "neria" P.Jankūnas.

Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio čempionate Turkijoje savo gerbėjus įpratino prie naujo amplua - leidę varžovams atitrūkti, mūsiškiai čiumpa juos už gerklės, persveria rezultatą ir iškovoja šaunią pergalę.

Pergalingai planetos pirmenybėse žygiuojanti Lietuvos rinktinė vakar vėlai vakare susitiko su Prancūzijos ekipa. Šios rungtynės lėmė, kuri komanda D grupėje užims pirmąją vietą. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai šventė puikią pergalę rezultatu 69:55 (11:24, 13:6, 28:11, 17:14).

Šios rungtynės labai priminė užvakarykštę dvikovą su pasaulio čempionais ispanais - leidę varžovams nutolti, lietuviai vėliau perėmė iniciatyvą.

Po atkaklios kovos susitikimo pradžioje atletiški prancūzų krepšininkai vėliau ėmė krautis pranašumą - antro kėlinio pradžioje varžovai nutolo 15 taškų persvara - 29:14. Lietuvos rinktinė tuomet nutarė, kad pakaks juokauti ir ėmė mažinti atsilikimą. Įpusėjus rungtynėms komandas skyrė 6 taškai - 24:30.

Po didžiosios pertraukos lietuviai tęsė pradėtą darbą ir 24 minutę Martynas Pocius tritaškiu metimu persvėrė rezultatą - 35:33. 27 minutę Jonas Mačiulis padidino mūsiškių persvarą iki 13 taškų (50:37), o po Pauliaus Jankūno metimo ketvirtame kėlinyje komandas jau skyrė 17 taškų - 60:43. Lietuvos rinktinės pergale tuomet jau neabejojo niekas. Pergalė iškovota 14 taškų persvara - 69:55.

"Ir vėl sunkiai įsibėgėjome, pradžioje trūko emocijų. Tik vėliau pajutome žaidimo ritmą, - po rungtynių prisipažino gynėjas Renaldas Seibutis. - Per pertrauką treneris pabrėžė, kad privalome pagerinti gynybą ir pridūrė, kad nebandytume atitrūkti greitai. Jis sakė, kad įgyti pranašumą reikia neskubant, taškas po taško."

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: J.Mačiulis 19, Linas Kleiza 15, Mantas Kalnietis 9, Martynas Pocius 8, R.Seibutis 6, Tadas Klimavičius 5, Tomas Delininkaitis 3, P.Jankūnas ir R.Javtokas po 2. Simas Jasaitis ir Martynas Andriuškevičius aikštėje nepasirodė.

Prancūzus į priekį stūmė Nicolas Batumas (13 tšk.) ir Mickaelis Gelabale (10 tšk.).

Paskutines grupės varžybų etapo rungtynes mūsų rinktinė šiandien žais su Libano ekipa.

D grupėje pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė atsigavo nuo lietuvių patirto antausio ir vakar rezultatu 91:57 (21:22, 22:10, 29:15, 19:10) sutriuškino Libaną. Per kitą grupės dvikovą Naujoji Zelandija 71:61 (11:8, 24:20, 12:13, 24:20) nugalėjo Kanadą ir užsitikrino vietą čempionatų aštuntfinalyje.

Kitų vakar pasibaigusių rungtynių rezultatai:

A grupė. Serbija - Australija 94:79, Vokietija - Angola 88:92, Argentina - Jordanija 88:79.

B grupė. Kroatija - Tunisas 84:64, Iranas - JAV 51:88, Brazilija - Slovėnija 77:80.

C grupė. Kinija - Rusija 80:89, Dramblio Kaulo Krantas - Graikija 60:97, Turkija - Puerto Rikas 79:77.

D grupės turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

Specialisto komentaras

Krepšinio treneris Rimas GIRSKIS: "Puiki pergalė, kuria ir vėl džiaugiasi visa Lietuva. Tačiau rinktinei norėčiau palinkėti stabilesnio žaidimo. Galbūt tai yra nauja taktika - leisti varžovams pabėgti ir vėliau jiems smogti visa jėga? Tačiau tai kainuoja daug nervų visiems lietuviams.

Prancūzijos rinktinei pirmame kėlinyje sekėsi viskas. Jie pataikė neįtikėtinus metimus. Vėliau ši sėkmė nuo jų nusisuko, lietuviai suaktyvino gynybą ir varžovai neturėjo jokių argumetų.

Suklydome 19 kartų, tačiau to nereikėtų sureikšminti. Kaip įžaidėjui sekasi įžaisti kamuolį, sustyguoti puolimą, taip ir atsiliepia šiam statistikos komponentui. Kartais pavyksta geriau, kartais - prasčiau.

Šiandien rungtynės su Libanu nieko nelemia, tai bus tarsi aktyvus poilsis. Nebūtina laimėti kuo didesniu taškų skirtumu, užtenka pažaisti savo malonumui. Manau, kad treneriai leis atsikvėpti lyderiams ir leis parungtyniauti iki šiol mažiau žaidusiems vaikinams."