Naujieji metai sėkmingiau klostosi "kavalieriams"

2008 01 04 0:00
LŽ archyvo nuotrauka

Trečiadienį Klivlendo ekipa, kurioje žaidžia Žydrūnas Ilgauskas, savo arenoje 98:94 (22:19, 15:19, 32:30, 29:26) įveikė Atlantos "Hawks" krepšininkus.

Lietuvis per 27 minutes surinko 3 taškus (2-1/4, 1-1/1), po krepšiais atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 3 varžovų metimus ir kartą suklydo.

36 taškus nugalėtojams pelnė LeBronas Jamesas, jis sugriebė 5 bei perėmė 2 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Beje, 32 taškus į varžovų krepšį jis įmetė po pertraukos, 19 iš jų - per ketvirtą kėlinį, 12 - per paskutines 110 rungtynių sekundžių. L.Jamesas šiame mače pataikė 1 tritaškį iš 3, 12 dvitaškių iš 19 bei 9 baudų metimus iš 11.

14 taškų prie pergalės pridėjo Larry Hughesas, 13 - Drew Goodenas, 11 - Danielis Gibsonas.

Iš svečių sėkmingiausiai rungtyniavo Joe Johnsonas (24 tšk.), Joshas Smithas (20), Marvinas Williamsas (16) ir Joshas Childressas (13).

Po šios pergalės praėjusio NBA sezono Rytų konferencijos čempionai "Cavaliers" krepšininkai Centriniame pogrupyje pakilo į antrąją vietą.

Penkioliktą nesėkmę per trisdešimtas rungtynes patyrė Dariaus Songailos Vašingtono "Wizards" komanda, ji namie 93:106 (27:26, 20:31, 25:27, 21:22) turėjo pripažinti dešimtą pergalę iš eilės iškovojusių Detroito "Pistons" krepšininkų pranašumą.

Lietuvis nežaidė dėl traumos.

22 taškus šeimininkams pelnė Caronas Butleris, 21 - Antawnas Jamisonas, 18 - Antonio Danielsas, 15 - Brandanas Haywoodas. Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Richardas Hamiltonas (20 tšk.), Chauncey Billupsas ir Rasheedas Wallace'as (po 16), Jasonas Maxiellas (15) ir Jarvis Hayesas (12).

Vašingtono komanda Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje tebėra trečia.

Geriausiais NBA čempionato gruodžio mėnesio žaidėjais Rytų bei Vakarų konferencijose tapo atitinkamai Orlando "Magic" vidurio puolėjas Dwightas Howardas ir Naujojo Orleano "Hornets" gynėjas Chrisas Paulas. 22 metų D.Howardas vidutiniškai pelnė 21,7 taško (pataikė 59,8 proc. metimų), atkovojo daugiausia lygoje - 16,1 kamuolio ir antrą mėnesį iš eilės pripažintas naudingiausiu NBA žaidėju. Praėjusį mėnesį krepšininkas atliko net 14 dvigubų dublių. D.Howardas pirmauja lygoje pagal atkovotus kamuolius (15,5).

22 metų Ch.Paulas vidutiniškai pelnė 24,5 taško, atliko 10,4 rezultatyvaus perdavimo, o "Hornets" laimėjo devynerias rungtynes iš 14-os. Krepšininkas per dvejas gruodžio mėnesio rungtynes pelnė po 40 ir daugiau taškų bei trijuose susitikimuose atliko 15 ir daugiau rezultatyvių perdavimų.