2007 08 13 0:00

UNIVERSIADA.

Tailande vykstančioje XXIV vasaros universiadoje antrą medalį Lietuvos rinktinei pelnė lengvaatlečiai. Šeštadienį bronzine prizininke 100 m bėgime tapo Audra Dagelytė. Ji finale distanciją įveikė per 11,65 sekundės ir nusileido tik čempione tapusiai suomei Johannai Manninen (11,46 sek.) bei antrą vietą užėmusiai ukrainietei Oksanai Čebanu (11,56 sek.). Pirmąjį medalį Lietuvai Universiadoje penktadienį iškovojo Viktorija Žemaitytė, laimėjusi septynkovės varžybas.

* Trečią pergalę vyrų krepšinio turnyre iškovojo Lietuvos rinktinė, šeštadienį antrajame etape 125:63 sutriuškinusi Kinijos ekipą. 24 taškus nugalėtojams pelnė Mantas Kalnietis, po 19 - Rolandas Alijevas ir Antanas Kavaliauskas. Iškovoję antrą įskaitinę pergalę Lietuvos krepšininkai tapo keturių komandų J grupės turnyro lyderiais ir šiandien žais su Turkijos ekipa.

* Plaukimo varžybose iš lietuvių geriausiai sekėsi Vytautui Janušaičiui, kuris 100 m nugara atrankos varžybose įveikė per 55,62 sek. ir, užėmęs šeštą vietą pateko į pagrindinį finalą. 200 m kompleksiniu būdu atrankos varžybose Vytautas nuplaukė per 2:02,80 sek.) ir buvo dešimtas tarp 50 dalyvių. B finalą jis laimėjo (2:00,26) ir bendrojoje įskaitoje užėmė devintą vietą. Šis rezultatas pagrindiniame finale V.Janušaičiui būtų garantavęs bronzą.

KREPŠINIS.

Martynas Andriuškevičius po dvejų metų pertraukos vėl žais. 21 metų 218 cm ūgio vidurio puolėjas, du sezonus praleidęs NBA, atstovaus Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) komandai, kuri žais ULEB taurės grupėje su "Šiaulių" komanda. M.Andriuškevičius 2005 metais paliko Kauno "Žalgirį" ir su Klivlendo "Cavaliers" NBA čempionate žaidė 6 rungtynes, bet taškų nepelnė. Su Čikagos "Bulls" klubo marškinėliais lietuvis nė karto nepasirodė aikštėje.

* 2007 metų Europos vyrų krepšinio pirmenybių kvalifikaciniame turnyre B grupėje Estijos rinktinė svečiuose 57:50 įveikė Švedijos ekipą ir tapo grupės lydere. A grupėje Bulgarijos krepšininkai namie 79:74 įveikė Vengrijos rinktinę. C grupėje belgai namie 80:66 nugalėjo danus, o Izraelio rinktinė savo aikštėje 81:73 šventė pergalę prieš ukrainiečius.

RANKINIS.

Turkijoje vyksta Europos jaunių merginų (iki 19 metų) rankinio čempionatas, kuriame keturiose grupėse rungtyniauja šešiolika komandų. Skaudžia nesėkme pirmenybes pradėjo Lietuvos rinktinė, A grupėje net 21:41 (10:19) pralaimėjusios bendraamžėms iš Vengrijos. O šeštadienį lietuvės 20:32 (10:13) nusileido danėms.

LENGVOJI ATLETIKA.

Šeštadienį Ventspilyje (Latvija) baigėsi dvi dienas trūkęs trijų Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos mačas, kuriame fiasko patyrė Lietuvos rinktinė. Bendroje įskaitoje lietuviai surinko 201 tašką ir nusileido nugalėtojais tapusiems Estijos (281 tšk.) sportininkams bei antroje vietoje likusiems latviams (260 tšk.). Lietuviai liko paskutiniai ir vaikinų (110 tšk.) ir merginų (91 tšk.) varžybose.

BURIAVIMAS.

Šeštadienį Nidoje baigėsi penktasis 40-osios Kuršių marių regatos "Hansabanko" taurei laimėti etapas. Paaiškėjo, jog abi pereinamosios regatos taurės šiemet iškeliaus į Estiją - tiek absoliučiai greičiausia, tiek greičiausia pagal perskaičiuotą laiką tapo jachta "Evelyn III" ir jos įgula, vadovaujama kapitono Andreso Toomo.